ЦСКА прегази Верея с 5:1 в среща от 29-ия кръг на Първа лига и по този начин дори и за няколко часа отборът на "червените" успя да скъси дистанцията от лидера в класирането Лудогорец на 3 точки.

В този мач Стамен Белчев имаше огромни проблеми заради отсъствието на нападател, тъй като Бланко, Десподов и Каранга бяха извън групата, и в крайна сметка специалистът взе решение да пусне Алберг в предни позиции.

Холандецът му се отблагодари по най-добрия начин, след като показа добра игра и вкара два гола за успеха, които паднаха в 17-ата и 53-ата минути.

Божидар Чорбаджийски също се отчете с две попадения на сметката си, които паднаха съответно в 30-ата и 45-ата минути.

За гостите почетното попадение вкара Шемпал в 83-ата минута, а крайното 5:1 оформи Манолев от дузпа в самия край.

Срещата започна по най-добрия начин за домакините и те натиснаха здраво своя опонент още от първата минута, а в 8-ата Манолев нацели напречната греда след хубав удар от фаул.

В крайна сметка така очакваният ранен гол падна и Алберг реализира в 17-ата минута, след като засече прекрасно центриране на Манолев в наказателното поле и не остави шансове на Колев.

В 30-ата минута интригата в мача бе тотално убита, след като Чорбаджийски удвои. Той се разписа с глава, след като засече много хубаво центриране на Тиаго Родригес.

В самия край на полувремето младият бранител се разписа отново, за да направи резултата класически. Той засече този път центриране на Алберг от корнер и вкара втория си гол в мача.

След почивката домакините продължиха да натискат здраво опонента си и в 52-ата минута и Алберг вкара втория си гол в мача. Той бе намерен от Рафаел Енрике и без проблеми успя да преодолее стража на противника.

През следващите минути темпото стана много бавно и абсолютно нищо интересно не се случваше на терена.

За гостите почетното попадение бе дело на Шемпал в 83-ата минута, а домакините стигнаха и до пети гол след попадение на Манолев от дузпа в 91-ата минута.

ЦСКА - Верея 5:1