ЦСКА победи Левски с 3:2 в двубой от 35-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Васил Левски".

Двата отбра спретнаха страхотен сблъсък, като символичните гости стигнаха до победата с голове на Рафаел Енрике, Кристиян Малинов и Рубен Пинто, който се разписа в последната минута на редовното време. Точни за Левски пък бяха Паулиньо и Станислав Костов.

Тази среща бе напълно незначителна за "червените", тъй като тимът е бетониран на второто място, докато футболистите на треньора Делио Роси трябва да не допускат загуба в следващия кръг срещу Верея в Стара Загора, ако искат да останат на третото място и да играят бараж в Лига Европа.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=6ee04468a4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна добре за символичните гости, които успяха да затруднят "синята" защита на няколко пъти още в първите 10 минути, а първото по-сериозно положение бе дело на Ккирил Десподов. Крилото на ЦСКА стреля от фаул, въпреки нестандартната му позиция. Вратарят Божидар Митрев обаче направи необходимото и майсторски изби в корнер.

В 19-ата минута ЦСКА поведе в резултата. Стойчо Атанасов проби отдясно, след което центрира в наказателното поле. Митрев не боксира по възможно най-добрия начин, пращайки топката към непокрития Рафаел Енрике, който хладнокръвно прати кълбото във вратата.

В 35-ата минута "сините" успяха да изравнят. Паулиньо се възползва от груба грешка на Божидар Чорбаджийски. Това се превърна в извеждащ пас за бразилеца, който сам срещу Черниаускас не сбърка - 1:1.

Малко след попадението ЦСКА пропусна две добри възможности в рамките на няколко минути. Първо Десподов получи хитър пас и шутира по диагонал, но не намери целта, а малко след това Тиаго Родригес опита късмета си с изстрел от далечно разстояние, но Митрев се разтегна и спаси. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част "червените" продължиха да са по-активният отбор. В 53-ата минута удар с глава от корнер на Божидар Чорбаджийски бе атрактивно избит от Митрев.

В 57-ата минута Кристиян Малинов направи резултата 1:2. Футболистът засече със страхотно воле центриране отляво на Енрике.

Попадението сякаш даде мотивация на "сините" и те започнаха да поглеждат по-често към вратата на Черниаускас, благодарение на Паулиньо, който на няколко пъти проби опасно в наказателното поле на ЦСКА.

В 73-ата минута "сините" бяха близо до ново изравнително попадение. Страхотен изстрел от дъгата на наказателното поле на Роман Прохазка срещна дясната греда.

В 78-ата минута Левски отново изравни. Станислав Костов се разписа с нестандартно изпълненение с петичка след центриране от ъглов удар.

В 85-ата минута Десподов разочарова "червените" фенове. Футболистът напредна опасно, преодоля Митрев и направи по-трудното - прати топката високо над вратата.

В 90-ата минута Рубен Пинто оформи крайния резултат. Футболистът бе прекрасно изведен в наказателното поле и промуши топката покрай Божидар Митрев.

Левски - ЦСКА 2:3

Голмайстори: Рафаел Енрике (19), Паулиньо (35), Кристиян Малинов (57), Станислав Костов (78), Рубен Пинто (90)

Левски: Божидар Митрев, Роман Прохазка, Томислав Папазов, Аймен Белаид, Иван Горанов, Илия Юруков (Антони Белмонт 46'), Васил Панайотов, Филипе Нашименто (Станислав Иванов 71'), Жерсон Кабрал, Паулиньо, Ривалдиньо (Станислав Костов 62')
Треньор: Делио Роси

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Стойчо Атанасов, Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Жеферсон (Александър Георгиев 75'), Кристиян Малинов (Хеан Бланко 56'), Станислав Манолев, Рубен Пинто, Тиаго Родригес, Кирил Десподов, Рафаел Енрике (Раул Лое 81')
Треньор: Христо Янев