ЦСКА победи категорично Адмира Вакер с 3:0 в първи мач от втория предвърителен кръг на Лига Европа, игран на стадион "Българска армия"

Пред препълнените трибуни футболистите на треньора Нестор Ел Маестро контролираха мача почти през цялото време и безпроблемно стигнаха до триумфа чрез Кирил Десподов, който се разписа на два пъти. Едно попадение добави Мауридес от дузпа.

Така "червените" имат комфортна преднина преди реванша в Австрия, който ще бъде на 2 август (четвъртък) от 20:00 часа българско време.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=31cd08c6e8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Домакините демонстрираха сериозните си намерения в мача още след първия съдийски сигнал. "Черените" наложиха преса, дълбоко в половината на съперника, която видимо смути играчите Адмира.

Още в 4-ата минута Жоржиньо центрира отляво, вратарят Лайтнер се намеси неубедително, но за лош късмет на домакините нямаше кой да прати кълбото в опразнената врата на гостите.

Постепенно австрийците се съвзеха и в 13-ата минута бяха близо до попадението. Марин Яколиш демонстрира скорост и надбяга Борис Секулич. Последва опит за подаване към Щаркъл, но в заветния миг Божидар Чорбаджийски се намеси геройски.

Две минути по-късно Едвин Джеси проби добре отляво и подаде към непокрития Жоржиньо. Футболистът шутира, но защитник на гостите парира удара.

В 25-ата минута страхотен пробив на Кирил Десподов отдясно завърши с подаване към Мауридес в опасна близост до вратата. Бразилецът обаче не овладя добре топката и тя му бе отнета.

В 29-ата минута "червените" поведоха в резултата. Едвин Джеси центрира за връхлитащия от втора позиция Кирил Десподов. Българският национал изигра ситуацията по отличен начин и с глава направи безпомощен вратаря Лайтнер.

В 31-ата минута домакините претендираха за дузпа,след като Тьолке повали на земята откъсващия се Жоржиньо. Съдията Джон Бийтън обаче си затвори очите.

Три минути по-късно резултатът стана 2:0, а голмайстор отново бе Десподов. Нападателят бе изведен по прекрасен начин от Джеси и хладнокръвно прати топката във вратата на Лейтнер.

В 37-ата минута този път "червените" получиха правото да изпълнят дузпа, след като защитникът на гостите Спасич игра с ръка в наказателното поле. Мауридес бе безкомпромисен от бялата точка и направи резултата 3:0. Така завърши и първото полувреме.

През втората част ЦСКА постепенно намали оборотите, което на няколко пъти позволи на футболистите на Адмира да създадат работа на Витаутас Черниаускас. В 57-ата минута Синан Бакъш получи добро подаване на линията на пеналтерията, завъртя се и шутира, но вратарят на "червените" бе на мястото си и улови топката.

В 72-ата минута Хубаво центриране на Валхем Ворсагер намери Марко Кадлец, който с глава прати топката към вратата. Кълбото мина покрай лявата греда.

В 76-ата минута Кирил Десподов пробва да изненада стража на Адмира с изстрел от пряк свободен удар от нестандартна позиция. Все пак кълбото отиде в ръцете на Лайнтер.

В добавеното време на двубоя Доминик Щаркел мощен шут. За късмет на "червените" топката профуча на сантиметри от лявата греда.

ЦСКА - Адмира 3:0

Голмайстори: Кирил Десподов (29, 34), Мауридес (38)

ЦСКА: Черниаускас, Перейра, Чорбаджийски, Секулич, Жеферсон, Пинто, Бикел, Жоржиньо (Лясков 90'), Десподов, Джеси (Йорданов 81'), Мауридес (Антов 73')
Треньор: Нестор Ел Маестро

Адмира: Лейтнер, Спасич, Бауер, Тьолке, Старкъл, Цвершиц, Бакъш, Хюлманд (Тот 46'), Ворсагер, Кадлец (Майер 83'), Яколиш (Шмит 71')
Треньор: Михаел Хорвет