ЦСКА удари с 2:0 Дунав в Русе и записа важна победа в битката за шампионската титла. "Армейците" вече имат 38 точки, колкото и Лудогорец и дръпнаха с четири на Левски. Разградчани и "сините" обаче са с мач по-малко.

Головете за ЦСКА забиха Мауридес (40) и Едвин Джеси (47). Трябва да се отбележи, че в тази среща треньорът на "червените" Нестор Ел Маестро остави Кирил Десподов извън групата поради контузия.

Като цяло ЦСКА доминираше в мача, създаде половин дузина голови възможности, вкара две красиви попадения и в крайна сметка заслужено си взе победата и трите точки.

Дунав от своя страна започна силно мача, но русенци не си повярваха, че могат да откраднат нещо от тази среща и логично загубиха.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=25b3105245" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Домакините започнаха ентусиазирано и създадоха първите две голови възможности в мача. В 6-ата минута Дунав направи много опасна атака, но нито Балджийски, нито Ахмедов успяха да отправят удар към вратата на ЦСКА.

В 21-ата минута домакините нахлуха от ляво, Божидар Васев проби и центрира, но атаката завърши с неточен удар на Ахмед Ахмедов.

Първата прилична възможност за гостите дойде в 33-ата минута, а ударът на Жоржиньо с глава излезе в аут.

Сякаш от нищото пет минути преди края на първото Мауридес скочи между защитата на домакините и засече центриране от дясно на Тиаго Родригес от свободен удар и прати топката в мрежата на вратаря Антонов, който не реагира.

Две минути след началото на второто полувреме Едвин Джеси вкара за 2:0, след като в доста бавно темпо и изненадващо за зрителите стигна до границата на наказателното поле и с удар до гредата вкара второто попадение в мача.

В 57-ата минута домакините застрашиха вратата на ЦСКА, като националът Светослав Ковачев стреля, но вратарят Черняускис отби в корнер.

В ответната атака Мауридес излезе на чиста позиция, но вратарят Антонов беше застанал на правилното място и улови топката. Лежерното темпо не предложи кой знае какви емоции до 72-ата минута, когато Николай Бодуров стреля опасно, но над гредата.

В 87-ата минута Дунав можеше да върне едно попадение. Ахмед Ахмедов се измъкна от защитата на ЦСКА след пас на Динков, напредна, но изстрелът му излезе в аут.

Дунав - ЦСКА 0:2

Голмайстори: 0:1 Мауридес 40, 0:2 Едвин Джеси 47

Дунав: Станислав Антонов, Георги Динков, Мартин Ковачев, Петър Патев, Христо Попадийн (83- Бранимир Костадинов), Божидар Васев, Ахмед Ахмедов, Борислав Балджийски, Красимир Станоев, Иван Коконов (61- Исмаил Иса), Светослав Ковачев (69- Мохамаду Ндиайе)

ЦСКА: Витаутас Черняускис, Жеферсон Телеш, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Рубен Пинто (82- Жанио Бикел), Жорже Интима-Жоржиньо, Едвин Джеси (83- Али Соу), Станислав Манолев, Мауридес, Кристиян Малинов, Тиаго Родригес (73- Валентин Антов)