ЦСКА победи с 1:0 Верея и записа минимален, но ценен успех в битката с Лудогорец за шампионската титла. Армейците изостават с три точки от разградчани, но те имат мач по-малко. Единственото попадение в срещата заби Тиаго Родригес (27).

Като цяло ЦСКА тотално доминира, но направи една дузина пропуски, което можеше да изиграе лоша шега на армейците.

С тази победа червените скъсаха с негативната си серия в първенството, след като в последните си две срещи бяха записали загуба от Славия и равенство с Лудогорец.

Верея от своя страна направи добър мач, но не си повярва, че може да вземе нещо от тази среща.

В състава на ЦСКА бяха направени четири промени в стартовия състав в сравнение с дербито с Лудогорец преди три дни.

Като титуляр на вратата започна Данте Стипица вместо Черниаускас, Стивън Перейра и Жанио Бикел започнаха на мястото на наказаните Николай Бодуров и Рубен Пинто, а вместо младия Валентин Антов започна по-офанзивният Тиаго Родригес.

Именно Тиаго отбеляза единствения гол в мача в 27-а минута. Бразилецът получи пас от Десподов, преодоля вратаря Георгиев и отблизо прати топката в опразнената мрежа.

Верея изненадващо можеше да поведе още в 4-а минута, когато Вушурович излезе на чиста позиция, но Стипица спаси. Влезлият като резерва Жоржиньо бе близо до втори гол за ЦСКА в началото на втората част, но пропусна.

В 62-а минута Мауридес направи фрапантен пропуск, след като получи пас от Жеферсон, но не успя да уцели топката на три метра от вратата.

Верея - ЦСКА 0:1

Голмайстор: 0:1 Тиаго Родригес 27

Верея: Георгиев, Коуроупис, Мачадзе, Косут, Василиев, Мечев, Маламов (90-Колев), Александер, Илиев (70-Станчев), Вушурович, Рюстемов (54-Мартинович)

ЦСКА: Стипица, Жеферсон, Чорбаджийски, Джеси, Мауридес (79-Соу), Манолев, Малинов, Бикел (46-Антов), Десподов (46-Жоржиньо), Тиаго, Перейра