ЦСКА постигна първа победа по време на зимната си подготовка, след като надделя с 1:0 над Шанхай Шенхуа.

Голът във вратата на един от най-богатите китайски клубове вкара Али Соу в 79-ата минута. Отборът на Кике Санчес Флорес също имаше своите шансове за попадение, но вратарят Витаутас Черниаускас се представи на ниво.

Следващата контрола на ЦСКА е на 28 януари срещу чешкия Виктория Пилзен, където играе бившият капитан на Левски Роман Прохазка. Преди това "червените" направиха 1:1 Бохум и паднаха с 1:3 от Академия Пушкаш.

Иначе Шанхай Шенхуа е сред традиционно силните отбори в Китай. През последното десетилетие в него са играли много световни звезди, сред които Никола Анелка, Дидие Дрогба и Карлос Тевес. Настоящият консултант на "червените"Люпко Петрович пък е бил начело на тима през 2000 година. През изминалия сезон Шанхай Шенхуа са завършили на 7-о място в местната "Супер лига".

Първото полувреме бе много скучно и нито един от двата отбора не създаде чисто голово положение пред противниковата врата. Футболистите на ЦСКА бяха по-активни на терена, но противникът се защитаваше добре и не оставяше празни пространства.

След подновяването на играта Шанхай Шенхуа взе инициативата. В 57-ата минута играч на китайците бе изпуснат след центриране от ъглов удар, но ударът му с глава мина встрани от вратата пазена от Черниаускас. Малко след това и футболистите на Нестор Ел Маестро сътвориха нещо интересно. Джеси изведе Пинто в добра позиция, но той стреля неточно.

ЦСКА стигна до победата в 79-ата минута, когато Али Соу се измъкна от защитата и с мощен удар по земя не остави шансове на вратаря. До края на контролата Шанхай Шенхуа опита промяна на резултата, но единствено стигна до няколко ъглови удара.

Стартов състав на ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Станислав Манолев, Николай Бодуров, Стивън Перейра, Жеферсон, Жанио Бикел, Тиаго Родригес, Рубен Пинто, Едвин Джеси, Енрике Рафаел, Али Соу