ЦСКА разби с 5:1 Септември в мач от 24-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Българска армия".

"Червените" решиха всичко още до 28-ата минута, когато резултатът вече беше 4:0. Още във 2-ата минута Али Соу откри от дузпа, по-късно Жоржиньо покачи на 2:0.

Нова грешка в защитата на гостите позволиха на Соу (24) да вкара втория си гол в срещата, а малко след него с далечен удар се разписа и Рафаел Енрике. В 75-ата минута Соу оформи хеттрика си. В края дебютантът Илия Димитров, който играе под наем от Левски, вкара почетно попадение за Септември.

С успеха ЦСКА измести Левски от 2-то място преди утрешното дерби между "сините" и Славия. "Армейците" имат 51 точки, с 2 по-малко от лидера Лудогорец, който утре приема Ботев Враца в Разград.

Вижте класирането в Първа лига!

Мачът започна мечтано за ЦСКА. Още в 1-ата минута Александър Дюлгеров подкоси Кристиан Малинов в наказателното поле и главният съдия Петър Костадинов без да се замисля отсъди дузпа. Зад топката застана Али Соу, който стреля вдясно, топката се удари в гредата и влетя в мрежата за 1:0!

Голът не стресна гостите, които стояха равностойно на "червените". След четвърт час игра Здравко Димитров открадна кълбото от Жанио Бикел и стреля фронтално срещу вратата, но на сантиметри от целта. После Иван Тилев се опита да изненада Витаутас Черниаускас от фаул от малък ъгъл, но вратарят внимаваше и изби.

В 18-ата минута нова нелепе грешка в защитата на Септември позволи на ЦСКА да удвои преднината си. Енрике Рафаел открадна топката в наказателното поле и пусна пас успоредно на голлинията, откъдето Жоржиньо нямаше как да сбърка за 2:0!

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=8d902c5415" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

5 минути по-късно "армейците" сложиха точка на спора. Енрике беше изведен, но Янко Георгиев излезе, скъси ъгъла и изби. Топката попадна в Соу, който от пеналта с красиво прехвърлящо изпълнение вкара втория си гол в мача – 3:0! В 28-ата минута позорът за Септември стана пълен. Енрике с далечен удар матира Георгиев, за да покачи на 4:0!

В 41-ата минута Тиаго Родригес шутира от фаул, но този път вратарят изби, в корнер, след който не последва нищо интересно. 5 минути след подновяването на играта Соу изведе Малинов, който стреля, но Георгиев отрази. След час игра Соу беше близо до хеттрик. Нападателят засече с глава, но в ръцете на вратаря.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=8fa2b5fb84" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

В 75-ата минута Соу все пак вкара третото си попадение след подаване на Стойчо Атанасов и изстрел от малък ъгъл. 60 секунди преди края дебютантът Илия Димитров вкара почетен гол за Септември. Преотстъпеният от Левски нападател беше точен с глава след корнер.

ЦСКА - Септември 5:1

Голмайстори: 1:0 Соу (2-д), 2:0 Жоржиньо (18), 3:0 Соу (24), 4:0 Енрике (28), 5:0 Соу (74), 5:1 Димитров (89)

ЦСКА: 30. Черниаускас, 2. Атанасов, 7. Жоржиньо, 15. Малинов, 16. Бикел, 17. Енрике (66-Андрей Йорданов), 19. Турицов, 20. Тиаго (72-Пинто), 22. Али Соу (79-Борислав Будинов), 24. Нуно Томаш, 26. Антов

Септември: 21. Георгиев, 24. Башлиев, 23. Дюлгеров, 10. Чандъров, 22. Стоичков, 19. Глишик, 13. Димитров, 11. Тилев (79-Николов), 20. Мандианго, 16. Николов, 26. Фабиано (56-Димитров)

София, ст.: "Българска армия"
Съдия: Петър Костадинов
Жълти картони: Бикел, Антов (ЦСКА); Глишик, Алвеш, Башлиев (Септември)