ЦСКА задълбочи още повече кризата в Берое, след като постигна успех с 2:0 над гостуващия тим на стадион „Българска армия”.

Това стана в среща от 26-ия кръг на Първа лига след която тимът има 57 точки и запази дистанцията на 5 точки от лидера в класирането Лудогорец. По този начин отборът финишира с победа редовния сезон.

Заралии от своя страна са 5-и с 42 точки и изостават на 3 точки от четвъртия в таблицата Ботев (Пловдив).

Първото попадение бе дело на Тиаго в 18-ата минута. Ерол Алкан си отбеляза автогол в последните минути на продължението, а поражението е трето поредно за заралии. Победата пък е трета поредна за "червените".

Срещата започна активно за „червените” и още във 2-ата минута Тиаго отправи удар от 16-17 метра, който обаче отиде право в ръцете на Перниш.

В 13-ата минута Кристиян Малинов направи чудовищен пропуск и пропусна да вкара на зейналата пред него празна врата, макар че преди това неговите съотборници Соу и Жоржиньо свършиха страхотна работа.

Националът нанесе удар от воле и прати топката в небесата, като с подобни действия едва ли скоро може да се надява на трансфер в чужбина.

Само няколко минути след това и Енрике пропусна за домакините, след като ударът му от 13-14 метра премина покрай вратата.

Все пак в 18-ата минута ЦСКА реализира. Жоржиньо премина покрай Леони и нахлу в наказателното поле, а след това стигна до аутлинията, откъдето върна топката назад. Тиаго бе на точното място и с удар от 7-8 метра успя да вкара право в горния ляв ъгъл.

В 30-ата минута Камбуров опита късмета си от няколко метра, но топката бе блокирана от Бодуров.

В следващите минути темпото на игра се успокои, а до почивката нямаше повече чисти шансове.

Второто полувреме започна с малко куриозна голова атака за Берое при която играч на заралии отправи удар от 12-13 метра, който премина на сантиметри над напречната греда.

През следващите минути на терена не се случи нищо интересно и противно на очакванията темпото на игра тотално поспадна.

Заралии стабилизираха играта си, а „червените” не бяха толкова активно в предни позиции, както през първото полувреме.

В 91-ата минута Алкан си вкара автогол и така оформи крайния успех в полза на домакините.

ЦСКА – Берое 2:0