ЦСКА удари с 1:0 Осиек в първа среща от втория предварителен кръг на Лига Европа и отново доказа, че е евробоец.

"Армейците" направиха важна първа крачка към следващата фаза на надпреварата, но всичко ще се реши след седмица в Хърватия.

Срещата предложи здрава битка, малко голови положения и един страхотен гол дело на Евандро в началото на второто полувреме.

ЦСКА изигра изключително правилно мача, възползва се максимално добре от шансовете си и в крайна сметка зарадва уникалните си фенове, които създадоха неповторима атмосфера на "Армията".

"Червените" започнаха агресивно и се бореха за всяка топка по терена, но в офанзивен план играчите на Люпко Петрович бяха твърде безидейни. През първото полувреме домакините не отправиха нито един удар към вратата на Осиек.

Евандро бе на стрелкова позиция още в началните минути, но не успя да уцели добре топката. Хърватите се защитаваха добре и с лекота спираха армейските атаки.

Най-добрата ситуация за гол до почивката бе за Осиек в 21-а минута, когато Антонио Манце стреля с глава, но право в ръцете на Черниаускас. Малко по-късно отново Манце стреля опасно пред границата на наказателното поле на сантиметри от десния страничен стълб.

ЦСКА поведе в 53-а минута със зрелищен гол на Евандро, който не си поведе добре топката, но от въздуха я намери с мощен параболичен удар и я прати под гредата - 1:0.

Най-опасният футболист в редиците на Осиек Антонио Манце можеше да изравни в 75-а минута след центриране от корнер, но ударът му не намери очертанията на вратата.

Пет минути по-късно опасно центриране от ляво завърши с удар с глава на Мирко Марич, преминал на сантиметри от левия страничен стълб.

В 82-а минута грешка на Жеферсон позволи на Ласло Клайнхайслер да стреля от воле и този път страничната греда спаси вратата на ЦСКА.

ЦСКА - Осиек - 1:0

голмайстор: 1:0 Евандро 53

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Петър Занев (78-Греъм Кери), Николай Бодуров, Нуно Томаш, Жеферсон Телес, Кристиян Малинов, Тиаго Родригес, Жанио Бикел, Диего Фабрини (63-Валентин Антов), Евандро (82-Божидар Чорбаджийски), Али Соу

Осиек: Ивица Ивушич, Томислав Шорша, Миле Шкорич, Анте Майсторович, Бошко Шутало, Ласло Клайнхайслер (84-Дмитро Лиопа), Марин Пил (78-Ведран Югович), Михаел Жапер (90+4-Марко Дуганджич), Петер Бочкай, Мирко Марич, Антонио Манце