ЦСКА сътвори късен пълен обрат и победи Славия с 2:1 в двубой от третия кръг на efbet Лига, състоял се на стадион "Славия".

"Белите" откриха резултата в 60-ата минута чрез Янис Карабельов, но малко след това на терена се появи Евандро, който стана герой в мача.

Футболистът на "червените" изравни резултата двайсетина минути преди края, а в 87-ата минута ново негово попадение донесе трите точки на ЦСКА.

Така воденият от Люпко Петрович отбор записа първа победа през новия сезон и заема седмо място с актив от четири точки. Славия е десети с три пункта.

Гостите имаха териториално превъзходство и владееха повече топката, но трудно създаваха опасности пред вратата на "белите".

Минута преди почивката ЦСКА стигна до добра възможност. Тони Уот намери Тиаго Родригес в чиста позиция на границата на наказателното поле, но коварният изстрел на португалеца беше спасен с една ръка от вратаря на домакините Георги Георгиев.

В 50-ата минута гостите създадоха нов шанс. Уот изведе с глава в наказателното поле Али Соу, който шутира от десетина метра, но Георгиев изби в корнер.

След час игра Славия поведе с първото си по-добро положение. Радослав Кирилов проби на скорост от ляво и шутира към далечния ъгъл от границата на наказателното поле, топката се отби от страничната греда и се върна към непокрития Янис Карабельов, който отблизо я прати под гредата.

Десет минути по-късно ЦСКА изравни след грешка на Димитър Велковски. Бранителят получи пас на границата на наказателното поле на "белите", но се замота и позволи на Али Соу да му отнеме с пас към Евандро, който хладнокръвно реализира с удар по тревата от десетина метра.

Три минути преди края гостите стигнаха до пълен обрат. Греъм Кери центрира от ляво, Андреа Христов в опита си до блокира отклони леко топката, но право към Евандро и бразилецът от метър засече в мрежата на празна врата.

Славия - ЦСКА 1:2

1:0 Янис Карабельов 60
1:1 Евандро 70
1:2 Евандро 87

Славия: Георги Георгиев, Петър Патев, Андреа Христов, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Николай Дюлгеров, Владислав Узунов, Янис Карабельов, Дарко Тасевски (78-Христо Попадийн), Радослав Кирилов (88-Калоян Кръстев), Цветелин Чунчуков

ЦСКА: Витаускас Черниаускас, Нуно Томаш, Божидар Чорбаджийски (77-Кристиан Малинов), Николай Бодуров, Жанио Бикел, Жеферсон, Валентин Антов, Тиаго Родригес, Диего Фабрини (64-Греъм Кери), Тони Уот (64-Евандро), Али Соу

Снимки: lap.bg