ЦСКА постигна втора поредна домакинска победа, след като надигра с 3:2 новака Арда. Шотландецът Тони Уот вкара гол в 15-та минута и даде асистенция за попадението на Евандро в 63-та, като между тях Радослав Василев бе изравнил за тима от Кърджали. В края Али Соу прекъсна головата си суша за 3:1, докато в добавеното време Иван Коконов вкара още веднъж за Арда.

“Червените” имаха претенции и за две неотсъдени дузпи за нарушения срещу Уот и Али Соу. Въпреки това тимът на Люпко Петрович постигна 3-та си победа от началото на сезона и преди останалите мачове от кръга се изкачи до 4-та позиция с 11 точки. По-напред са само Левски с 13 и Берое с 12, както и Лудогорец с 11, който от 20,30 ч. гостува на Черно море (9 т.). За Арда това бе втора поредна загуба и след нея тимът от Кърджали е на 8-ма позиция с 8 т.

Очаквано ЦСКА започна по-активно срещата и поведе в резултата още в 15-та минута. При бързо нападение Тиаго намери в наказателното поле на съперника Тони Уот, който с хубав удар от въздуха с левия си крак направи 1:0.

Гостите обаче реагираха много бързо и само две минути по-късно изравниха. Лозев центрира от дясното крило, а Радослав Василев изпревари Раул Албентоса и чукна топката зад Витаутас Черниаускас - 1:1.

До края на първото полувреме ЦСКА натисна, но не успя да отбележи втори гол. В 37-та минута Уот намери много добре Евандро в наказателното поле, но ударът на бразилеца бе отразен от Иван Караджов. Малко след това стражът на Арда спаси и прекрасен удар от около 25 метра на Кристиан Малинов.

ЦСКА опитваше да поведе отново и през врото полувреме, но в 52-та минута реферът подмина претенциите на Тони Уот за дузпа. Шотландецът финтира в наказателното поле Емил Мартинов, който опита да възстанови позицията си и чукна крака на нападателя. Георги Николов обаче не трепна.

Натискът на домакините все пак даде резултат в 63-та минута. Тони Уот свали с глава едно подаване към Евандро и бразилецът сам срещу Иван Караджов нямаше как да сгреши - 2:1. До края “червените” пропуснаха още две 100-процентови положения, като шанс пред гола нямаха Малинов и Уот. Резервата Али Соу пък поиска дузпа, след като бе изблъскан в наказателното поле, но сигнал на рефера не последва.

Все пак третият гол падна в 89-та минута, когато Али Соу прекъсна головата си суша. Турицов центрира от дясното крило, а Соу надскочи Пламен Крумов и с глава насочи топката към далечния ъгъл за 3:1

Това обаче не бе всичко. В добавеното време на срещата Бикел загуби леко една топка в центъра, последва контраатака за Арда, при която Сам изведе на стрелкова позиция Иван Коконов. Последният стреля остро към близката греда и вкара втори гол за Арда.

ЦСКА - Арда 3:2

1:0 Тони Уот 15'

1:1 Радослав Василев 19’

2:1 Евандро 63’

3:1 Али Соу 88'

3:2 Иван Коконов 90+1'

ЦСКА: Черниаускас, Турицов, Албентоса, Занев, Жеферсон, Бикел, Малинов, Родригес, Соломон-Отабор (63 - Соу), Евандро (80 - Кери), Уот (88 - Фабрини)

Арда: Караджов, Аморим (60 - Бенгюзов), Глишич, Гаич, Крумов, Коконов, Ховсепян, Мартинов, Лозев, Делев (61 - Делев), Василев (73 - Сам)