ЦСКА постигна лесна победа с 3:0 на стадион "Христо Ботев" във Враца и така вгорчи повторния дебют на Антони Здравков начело на местния Ботев.

Двата отбора се срещнаха в мач от 17-ия кръг на efbet Лига, а след него "червените" са 4-и в класирането с актив от 34 точки и са само на точка зад Левски, който има мач по-малко.

Освен това отборът постигна и четвъртата си поредна шампионатна победа, като в тези четири срещи няма допуснато попадение.

Гълъбов откри резултата още в 7-ата минута, а в 18-ата Тиаго Родригес удвои. В 92-ата минута отново Тиаго се разписа и оформи крайния резултат.

Срещата започна доста активно за гостуващия тим и в 7-ата минута ЦСКА вече бе с аванс в резултата.

Занев центрира прекрасно от ъглов удар в наказателното поле, а Гълъбов засече топката с глава и не остави шансове на Костов.

Натискът на гостуващия тим продължи и второто попадение не закъсня особено много.

В 18-ата минута Евандро пусна хитро извеждащо подаване зад защитата на Тиаго, който удвои аванса на столичани и на практика предреши крайния изход в този мач.

В 32-ата минута Соу също можеше да се разпише, но ударът му от малък ъгъл не затрудни стража на врачани.

Ботев стигна до първото си по-интересно положение в 34-ата минута. Керчев стреля с глава след корнер, но топката профуча покрай гредата

В 42-ата минута Отабор изпусна страхотен шанс да направи резултата класически, след като оставен сам срещу вратаря не успя да реализира и Костов някак си изби удара му.

До самия край на полувремето Костов още веднъж спаси Ботев и предотврати сигурно попадение.

Второто полувреме започна с натиск за гостите и в 47-ата минута Соу направи непростим пропуск от два метра, като прати топката над вратата.

В 52-ата минута ЦСКА имаше нов шанс, но Костов спаси удара на Тиаго.

През следващите минути домакините се опитаха просто да не допуснат поредния гол във вратата си.

До самия край на мача темпото на игра значително поспадна и головите положения станаха рядкост.

Все пак в 92-ата минута Тиаго вкара второто си попадение в мача и оформи крайния резултат.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЦСКА 0:3