ЦСКА и Лудогорец си врътнаха скучновато 0:0 среща от Първа лига на България. Срещата на стадион "Българска армия" не предложи особени футболни достойнства и логично завърши без победител.

Така Лудогорец продължава да е лидер в класирането с аванс от седем точки пред Левски, докато ЦСКА е на четвърта позиция.

Ремито удовлетвори повече гостите от Разград, които остават начело в таблицата с аванс от седем пред втория Левски, девет пред третия Локомотив Пловдив, а ЦСКА е едва четвърти на 11 точки от върха.

Близо 10 000 изпълниха трибуните на стадион "Българска армия" и създадоха великолепна атмосфера по трибуните, но си тръгнаха разочаровани в мразовитата декемврийска вечер.

Най-дискусионната ситуация през първата част бе в 12-а минута, когато Раул Албентоса игра с ръка в наказателното поле, но реферът Николай Йорданов прецени, че няма основание да отсъди дузпа за Лудогорец.

Двата отбора играха твърде предпазливо, като наблегнаха на сигурността в дефанзивен план и не предложиха почти нищо интересно за зрителите на стадиона и пред телевизионните екрани.

Първият удар към една от двете врати дойде едва в 24-а минута, когато Рубен Пинто стреля високо над напречната греда на Лудогорец.

Добра възможност се откри пред Тиаго Родригес, който стреля от фаул право в ръцете на вратаря Пламен Илиев.

В 59-а минута Лудогорец изпусна най-чистото положение в мача, след като Чибота преодоля Албентоса и пусна удобна топка за Икоко, който от три метра стреля покрай вратата.

ЦСКА бе близо до попадение в 70-а минута, когато Тиаго Родригес отново получи право да изпълни пряк свободен удар. Халфът стреля под гредата, но Пламен Илиев прояви блестящ рефлекс и изби в корнер.

ЦСКА - Лудогорец 0:0

ЦСКА: Густаво Бусато, Рубен Пинто, Евандро (76-Жеферсон), Петър Занев, Вив Соломон-Отабор (90+1-Греъм Кери), Брадли Мазику, Тиаго Родригес (79-Кристиян Малинов), Али Соу, Раул Албентоса, Валентин Антов, Пламен Гълъбов

Лудогорец: Пламен Илиев, Антон Недялков, Георги Терзиев, Дан Битон (64-Марселиньо), Абел Анисе, Мавис Чибота (78-Вандерсон), Светослав Дяков, Джордан Икоко, Клаудиу Кешерю (72-Якуб Швиерчок), Козмин Моци, Рафаел Форстър