ЦСКА претърпя унизителна загуба с 0:5 от втородивизионния германски Нюрнберг в контролна среща, играна в Марбея, Испания.

През първото полувреме Феликс Лохкемпер вкара и двата гола във вратата на "червените". Той откри резултата в 29-ата минута, а в 33-ата отново беше точен.

В 66-ата минута играещият като ляв защитник Греъм Кери си заби автогол, а 18 минути преди последния съдийски сигнал Михаел Фрай покачи на 4:0.

В последните секунди Йоханес Гайс оформи крайното 5:0 от дузпа, направена от Пламен Гълъбов.

"Армейците" също имаха своите положения за гол, но ги пропиляха, най-вече чрез новото попълнение Ахмед Ахмедов.

През първата част играта бе равностойна и още в първата минута Рубен Пинто отправи опасен удар, след пас на Евандро, но стражът на Нюрнберг улови топката. Полувремето завърши с два гола аванс за германците с попадения на Феликс Лохкемпер.

През втората част изгодни положения пропуснаха Ахмед Ахмедов и Томи Юрич, а в 66-та минута Греъм Кери си отбеляза автогол.

В 74-та минута Михаел Фрай вкара четвърти гол, а в продължението на мача Йоханес Гайс оформи крайния резултат с гол от дузпа.

Следващата контрола на ЦСКА е на 26 януари срещу японския Шонан.

Стартов състав на ЦСКА: 13. Густаво Бусато (в), 28. Пламен Гълъбов, 25. Раул Албентоса, 11. Петър Занев (к), 18. Брадли Мазику, 6. Рубен Пинто, 16. Жанио Бикел, 10. Евандро, 14. Вив Соломон-Отабор, 20. Тиаго Родригес, 22. Али Соу