ЦСКА постигна победа с 1:0 над Ботев (Пловдив) в среща от 22-ия кръг на efbet Лига, която се игра на стадион "Българска армия".

Новото попълнение на "червените" Стефано Белтраме се превърна в герой за тима си, след като заби победното попадение в 34-ата минута на мача.

След този двубой "червените" са трети в класирането с 43 точки и с точка повече пред четвъртия Локо (Пловдив), който има мач по-малко на своята сметка.

Ботев пък е на 8-ата позиция с 29 пункта.

Срещата започна с опит на Тонев за далечен удар, но крилото на гостите от Пловдив не успя да нацели вратата на Бусато.

Броени минути след това той отправи нов силен удар по посока противниковата врата, който обаче отново бе над вратата.

В 33-ата минута Джеси центрира много добре към Евандро, който бе на далечната греда, но ударът на бразилеца излезе в аут.

Минута по-късно ЦСКА стигна до попадение чрез Стефано Белтраме, който отбеляза своя първи гол с фланелката на тима.

Той получи фамозно подаване с пета от Соу и пое технично топката, а след това преодоля бранител на противника и насочи кълбото към вратата.

И макар да останаха съмнения за негова игра с ръка играчите на Ботев не протестираха в ситуацията.

Второто полувреме започна с добър шанс за домакините, като Евандро пусна хитър пас за Белтраме. Стражът на Ботев обаче го изпревари.

В 64-ата минута пред домакините се откри страхотен шанс. Джеси намери Соу в пеналта, а гамбиецът пробва да играе с пета. Замисълът му обаче не се получи.

Седем минути след това Белтраме направи уникален пропуск, след като от границата на вратарското поле като по чудо не уцели вратата.

До самия край така и нямаше повече попадения.

ЦСКА - Ботев (Пд) 1:0
1:0 Белтраме 34

ЦСКА-СОФИЯ: 13. Бусато, 16. Бикел, 28. Гълъбов, 26. Антов, 18. Мазику, 6. Пинто, 15. Малинов, 21. Джеси (82 - Жеферсон), 24. Белтраме, 10. Евандро (69 - Енрике), 22. Соу

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Георгиев, 28. Филипов, 11. Бандаловски, 3. Пиргов, 6. Ничев, 18. Терзиев (46 - Тонев), 17. Балтанов, 14. Шопов, 8. Неделев (68 - Стоименов) 7. Тонев, 10. Вутов