ЦСКА и Локо Пловдив си спретнаха страхотен мач на "Армията" и заслужено си поделиха по точка - 1:1.

Срещата бе от последния кръг на редовния сезон, като след това равенство пловдивчани завършват на второ място, а "армейците" са трети преди плейофите. Едноличен и недостижим лидер е Лудогорец. Разградчани са на цели 12 точки пред двата отбора.

Локо откри резултата още в 4-ата минута след безобразна грешка в защитата на домакините. Тиаго донесе точката на ЦСКА със свирепа тупалка в 83-ата минута.

Трябва да се отбележи, че гостите играха в намален състав след 66-ата минута, когато втори жълт и респективно червен картон получи Милош Петрович.

През първото полувреме ЦСКА тотално надигра своя съперник и бе категорично по-добрият отбор на терена. Въпреки това гостите откриха резултата с попадение на Лукас Салинас още в 4-ата минута, дошло след неразбирателство в червената отбрана.

В 16-ата минута рожденикът в днешната среща Али Соу нацели гредата след удар с глава. Десет минути по-късно и Едвин Джеси отправи силен шут извън наказателното поле, но топката отново се отби в напречната греда.

До края на полувремето ЦСКА продължи да атакува, но до попадение не се стигна и гостите се оттеглиха на почивка с гол аванс.

През втората част армейците бяха отборът, който владееше инициативата и непрекъснато атакуваше, търсейки победата.
В 66-ата минута гостите останаха с човек по-малко, когато Милош Петрович получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Кристиян Малинов.

От този момент насетне имаше само един отбор на терена и логичното се случи в 83-ата минута, когато влезлият след почивката Тиаго Родригес изравни резултата с изключително красиво попадение, дошло след мощен удар извън наказателното поле.

До края на двубоя ЦСКА изпусна още няколко изгодни положения за гол и в крайна сметка двата отбора завършиха наравно 1:1, като по този начин армейците останаха трети след изиграването на мачовете от редовния сезон.

ЦСКА - Локомотив Пловдив 1:1

0:1 Лукас Салинас (4)
1:1 Тиаго (83)

ЦСКА: 13. Бусато, 19. Турицов, 28. Гълъбов, 11. Занев, 18. Мазику, 26. Антов, 15. Малинов, 6. Пинто, 21. Джеси, 8. Кери, 22. Соу

Локо Пловдив: 71. Луков, 61. Алмейда, 25. Масоеро, 20. Петрович, 10. Умарбаев, 34. Витанов, 50. Томашевич, 9. Карагарен, 16. Салинас, 14. Илиев, 77. Аралица