• Роберто Манчини
  • 90’

Край на мача, Италия размаза и Швейцария и е първият 1/8-финалист на Евро 2020!

• 89’

ГОООООЛ! Италия повежда с 3:0 с гол на Имобиле с удар отдалеч! Пълен крах за Швейцария...

• 85’

Още една смяна за Италия. Кристанте се появява на мястото на Барела.

• 85’

Героят Локатели напуска под бурните овации на феновете, на негово място влиза Песина.

• 84’

Соу заменя Фройлер за Швейцария.

• 76’

Варга сменя Шакири за гостите.

• 75’

НОВ ПРОПУСК ЗА ИТАЛИЯ! Киеза извежда Имобиле, но неговият мерник отново е неточен.

• 73’

ПРОПУСК ЗА ИТАЛИЯ! Бонучи със запазената си марка - дълъг пас, извежда Имобиле, който стреля по диагонала в аут.

• 70’

Дефанзивна смяна за Италия. Толой влиза, излиза Берарди.

• 69’

Киеза сменя Инсиние за Италия.

• 65’

ШАНС И ЗА ИТАЛИЯ! Берарди стреля, но Аканджи с много важна намеса спасява Швейцария от трети гол.

• 64’

ПРОПУСК ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! Гостите най-накрая показаха зъби и на два пъти Донамура спаси удари на Цубер.

• 61’

Шакири напомни, че е на терена, макар и с неточен удар.

• 58’

Още една смяна за гостите. Цубер сменя Шер за Швейцария.

• 58’

Видмер се появява на мястото на Мбабу.

• 52’

ГОООООЛ И ОТНОВО ЛОКАТЕЛИИИИ! Италия повежда с 2:0, след като халфът получава подаване от Барела пред наказателното поле, необезпокояван овладява и стреля силно към долния ляв ъгъл. Зомер не помръдва и само гледа как топката влиза във вратата му!

• 49’

Гавранович получава жълт картон за груб фаул срещу Бонучи.

• 46’

Смяна за Швейцария на почивката. Гавранович се появява на мястото на Сеферович.

• 46’

Начало на второто полувреме.

• 45’

Край на първото полувреме. През него Италия доминира, а Швейцария отправи само един удар, който беше неточен.

• 42’

КРАСОТА! Инсиние с брилянтен пас в коридор като по учебник извежда Имобиле, който успява да засече почти от аутлинията, но Зомер избива.

• 37’

ПРОПУСК ЗА ИТАЛИЯ! Спинацола навлиза в наказателното поле, пробва изненадващ удар по земя в далечния ъгъл, но в аут.

• 36’

Хубава атака за Швейцария. Шакири намира Родригес, но неговият удар е блокиран.

• 34’

НОВ ШАНС ЗА ИТАЛИЯ! Имобиле навлиза в наказателното поле, но Зомер го спира. Топката попада в Инсиние, който с технично изпълнение търси далечния ъгъл, но защитник чисти.

• 26’

ГООООООЛ! Този път Италия повежда наистина! Локатели подава към Берарди, който със страхотен рейд навлиза в наказателното поле. Следва пас успоредно на голлинията, където връхлитащият Локатели засича от движение за 1:0!

• 25’

Нова лоша новина за Киелини и Италия. Ветеранът е сменен принудително от Ачерби.

• 19’

ЧАКАЙТЕ! ВАР се намесва и сигнализира, че Киелини е играл с ръка! Голът е отменен!

• 19’

ГООООООООЛ! Италия повежда с гол на Киелини! След корнер, капитанът на Ювентус не успява да засече с глава, но топката остава в него и с шут отблизо матира Зомер за 1:0! Киелини стори това, което не успя срещу Турция, където гредата го лиши от попадение.

• 16’

Неточен удар на Инсиние.

• 12’

Натискът на Италия става все по-силен и от няколко минути играта се води предимно пред наказателното поле на "часовниците".

• 10’

ПЪРВИ ШАНС В МАЧА! Чудесна атака за Италия, Спинацола центрира отляво, Имобиле засича с глава от вратарското поле, но в аут.

• 10’

От първите десет минути на мача Италия показва, че ще натиска, докато Швейцария ще разчита на контри.

• 6’

Спокойно начало на мача.

• 1’

Начало на мача

• 0’

Здравейте, уважаеми читатели на Gol.bg. Станаха ясни титулярните състави на Италия и Швейцария. Да си пожелаем качествен футбол с много голове.