Ето го и последният съдийски сигнал! Германия нанесе тежко поражение на Кристиано Роналдо и компания.

Английският рефер Антъни Тейлър дава 4 минути добавено време

Последна смяна за Йоги Льов. Лерой Сане влиза на мястото на Гнабри

• 84’

Андре Силва е поредният жокер за Португалия. Диого Жота напуска игрището

• 83’

ОПАСНО! Горецка напредна и стигна до границата на наказателното поле. Нанесе мощен удар, но топката облиза горната греда и излезе в аут. Страхотен мач!

• 79’

ГРЕДА! Бомбен шут от Ренато Санчес едва не счупи страничния стълб на вратата пазена от Мануел Нойер. Германия оцелява!

• 77’

Жълт картон и за Матиас Гинтер

• 75’

Четвърт час до края. Какво ли още ни очаква в този страхотен мач...

• 73’

Никлас Зюле също се появява на терена. Гюндоган е замененият играч

• 73’

Героят Хаверц е заменен от Леон Горецка

• 69’

Играта временно е спряна за да може футболистите да пият по глътка вода

• 67’

ГОООООООООООЛ! Диого Жота връща едно попадение за Португалия

• 66’

Кай Хаверц получава първия жълт картон в срещата

• 64’

Бруно Фернандеш отстъпва своето място на Жоао Моутиньо

• 62’

Джан влиза на мястото на Матс Хумелс.

• 62’

Героят Госенс получава почивка. Халстенберг ще се наслади на мача до неговия край.

• 60’

ГОООООООООООООЛ! Германия вкарва ЧЕТВЪРТИ гол. Един от най-добрите на терена Робин Госенс бележи с глава след центриране отдясно на Джошуа Кимих.

• 58’

Рафа Силва сменя Карвальо.

• 57’

Отново спокойни минути, все пак имаме право да си поемем глътка въздух.

• 54’

"Сватбарски" снаряд за статистиката на Кристиано Роналдо.

• 51’

Автогол? Не. Не е автогол - ГОООООООООООЛ за Германия! Този път никой не може да отнеме славата на Кай Хаверц, който вкарва на празна врата след пас на Госенс.

• 49’

Мудно начало на вторите 45 минути, но нямаме право да се сърдим на тези големи футболни актьори след трилъра, който спретнаха през първата част.

• 46’

Първа смяна в мача - Ренато Санчес на мястото на Бернардо Силва.

• 46’

Играта е подновена!

• 45’

Край на първата част! Португалия поведе, но трябва да се радва, че изостава само с един гол на почивката.

• 45’

Гнабриииии! Руи Патрисио прави ново спасяване!

• 44’

Госеееееенс! Силен шут отляво, но Патрисио спасява! Разтърсената Португалия е в потрес и нетърпеливо чака "гонга"!

• 42’

Удар с глава и на Рюдигер! Покрай лявата сглобка!

• 40’

НОКДАУН! Португалия е в нокдаун след мощните две германски крошета! Кай Хаверц пак е на стрелкова позиция отдясно, но този път е блокиран в последния момент от Диаш!

• 39’

Пълен ОБРАТ! Германия повежда след нещастен АВТОГОЛ отблизо на Рафаел Герейро.

• 35’

ГОООООООООООЛ! "Златният" Кай изравнява! Госенс отново бие по диагонала, но този път топката е насочена към Хаверц, който бележи майсторски от движение! В крайна сметка в официалния сайт на УЕФА попадението беше записано като АВТОГОЛ на Рубен Диаш.

• 34’

Бернардо Силва се озова на добра позиция, но Антонио Рюдигер успява да чукне към Мануел Нойер.

• 29’

Центриране отдясно на Кимих, но Руи Патрисио улавя спокойно.

• 24’

Този път и играта на Германия във въздуха не се получава в офанзивен план - Гнабри центрира за включилия се в атака Матс Хумелс, но той остана под топката.

• 23’

Неточен удар с глава на Рубен Диаш! Германската отбрана е изключително нестабилна и от нея не лъха на сигурност.

• 22’

Роналдо отигра атрактивно с пета като на тренировка пред погледа на слисания Рюдигер. Удар на Жота е блокиран - корнер за европейския шампион.

• 21’

Германия владее топката в 62% от времето и играе много по-добре, но изостава в резултата. Логиката често има почивен ден в най-великата игра.

• 18’

Точен, но слаб удар на Робин Госенс.

• 15’

ГОООООООООООЛ! Португалия повежда след бърза контраатака! Тя започна от Кристиано Роналдо, който успя и да завърши на празна врата след подаване на Диого Жота. Леден душ за Маншафта и цяла Германия!

• 12’

Блокиран шут на Тони Кроос! Португалия е под огромно напрежение.

• 10’

ОПАСНО! Героят от финала на Шампионската лига Кай Хаверц загря ръкавиците на Руи Патрисио с тупалка от дистанция, но вратарят спасява!

• 9’

Момчетата на Йоахим Льов са много по-дейни и играта се води предимно в половината на иберийците.

• 5’

ОТМЕНЕН ГОЛ за Германия! Страхотно изпълнение по диагонала за Госенс, но попадението е отменено заради игра с ръка на Томас Мюлер при изграждане на атаката! Освен това Серж Гнабри беше в положение на пасивна засада.

• 3’

Бундестимът не е в позиция за нова грешка и евентуален гаф може да доведе до ново фиаско за отбора след резила на Мондиал 2018.

• 1’

Начало на мача!

• 0’

Здравейте, уважаеми читатели на Gol.bg! Заедно ще проследим възловия сблъсък от група "F" между действащия европейски шампион Португалия и първенеца на света за 2014 година Германия. Иберийците загубиха последните четири сблъсъка с Маншафта, а тяхната звезда Кристиано Роналдо не вкара нито веднъж. Дали петкратният носител на Златната топка ще счупи каръка срещу един от най-неудобните си съперници, или тенденцията ще се запази, предстои да разберем. Да си пожелаем спиращ дъха спектакъл с много попадения!