• 22 Джакомо Распадори

Треньор:

• Роберто Манчини
  • 90’

Край на мача! Италия с трета поредна победа на нула на Евро 2020 и печели група "А".

• 90’

НОВ ПРОПУСК ЗА ИТАЛИЯ! Белоти отклонява топката, но отново Уорд го спира от гола.

• 89’

Смяна на вратарите в Италия, Сиригу влиза, излиза Донарума.

• 88’

ШАНС ЗА ИТАЛИЯ! Белоти се завърта и стреля, но Уорд спасява.

• 86’

Трета поредна смяна за Уелс. Левит заменя Алън.

• 85’

Бен Дейвис замена Нико Уилямс.

• 85’

Дейвид Бруукс сменя Бейл за Уелс.

• 84’

Хубав удар на Верати е блокиран.

• 79’

Официално предупреждение и за Гънтър.

• 79’

Жълт картон за Песина.

• 76’

ШАНС ЗА УЕЛС! Гарет Бейл засича от воле, но в аут.

• 75’

Още една промяна за Италия. Распадори сменя Бернардески.

• 75’

Смяна и за Италия - Кристанте влиза, излиза Жоржиньо.

• 74’

Хари Уилсън сменя Даниел Джеймс за Уелс.

• 68’

Удар на Емерсон е блокиран.

• 66’

От последвалия корнер Толой засича на близката греда в аут.

• 65’

КАКЪВ ПРОПУСК ЗА ИТАЛИЯ! Бързият Киеза стига топката до аутлинията и връща назад към Белоти. Той веднага засича, но Уорд със страхотна намеса оставя Уелс в мача.

• 60’

Смяна за Уелс, Мур заменя Моръл.

• 58’

Слаб удар на Киеза, Уорд лови без проблеми.

• 55’

ДИРЕКТЕН ЧЕРВЕН КАРТОН! Ампаду е изгонен от игра за настъпване с бутоните на глезена на Бернардески. Ситуацията се разигра точно пред погледа на съдията.

• 55’

Много неточен удар на Белоти от малък ъгъл.

• 53’

ГРЕДА! Италия изпълнява заучено положение, при което трима футболисти направиха втора стена, малко пред вратаря. Това попречи на видимостта на Уорд, но мощният шут на Бернардески се отбива в дясната греда.

• 51’

Първи жълт картон в мача. Получава го Джо Алън. Фаул на отлична позиция за Италия.

• 46’

Смяна за Италия. Ачерби се появява на мястото на Бонучи.

• 46’

Начало на второто полувреме.

• 45’

Край на първото полувреме. Италия има аванс напълно заслужено.

• 42’

КАКЪВ ШАНС ЗА ИТАЛИЯ! Песина изскача от дълбочина, засича от непосредствена близост, но футболист на Уелс спасява сигурен гол и чисти в корнер, след който гостите овладяват.

• 39’

ГОООООООООООЛ! Италия повежда в резултата! Верати центрира от фаул, Песина се измъква от Родън и засича към далечния ъгъл, за да матира Уорд за 1:0!

• 37’

Верати пуска дълъг пас към наказателното поле, Белоти се измъква, но не успява да засече.

• 30’

ИМА ЛИ ДУЗПА? Емерсон пробива, навлиза в наказателното поле и пада. Главният съдия Овидиу Хацеган (Румъния) е категоричен, че наказателен удар няма и играта продължава.

• 29’

МАЧЪТ ЗАПОЧВА ДА СТАВА НАПЕЧЕН! Бастони с отлично подаване намира Киеза на далечната греда. Асът на Ювентус стреля от малък ъгъл, но Ампаду застава на пътя на топката и тя излиза в корнер. След него Уилямс чисти.

• 27’

ОТГОВОРЪТ НА "ДРАКОНИТЕ" НЕ ЗАКЪСНЯВА! Гънтър изскача от втора позиция при корнер и засича отлично с глава. Топката минава на милиметри от сглобката на вратата.

• 24’

ПЪРВА СЕРИОЗНА ОПАСНОСТ В МАЧА! Киеза и Бернардески разиграват отлично, при което вторият извежда Белоти. Той стреля по земя в далечния ъгъл, но в аут.

• 17’

Толой засича от воле, топката рикошира в тялото на Песина и лети опасно към вратата, но стражът на гостите отново е на мястото си.

• 15’

Първи точен удар в мача. Емерсон стреля от дистанция, но Дани Уорд лови без проблеми.

• 14’

Натискът на Италия започва да се засилва, но Уелс не показва капка притеснение.

• 13’

Остро центриране на Киеза във вратарското поле, но защитник на Уелс чисти.

• 12’

Бастони центрира на далечната греда, но Белоти не успява да засече.

• 4’

Нико Уилямс засича от малък ъгъл, но Донарума улови без проблеми.

• 1’

Начало на мача.

• 0’

Здравейте, уважаеми читатели на Gol.bg. Станаха ясни титулярните състави на Италия и Уелс. Това е директна среща за 1-то място в група "А" на Евро 2020. Нека си пожелаем качествен футбол с много голове.