• 19 Марио Гавранович

Треньор:

• Владимир Петкович
  • 90’

Край на мача. Заслужена победа на Швейцария. "Кръстоносците" ще трябва да изчакат развитието на другите групи, за да разберат дали ще се класират за осминафиналите. Турция отпада от Евро 2020.

• 90’

Последна смяна за швейцарците. Кевин Мбабу заменя Силван Видмер.

• 90’

3 минути добавено време на срещата.

• 85’

Бреел Емболо отстъпва мястото си на Адмир Мехмеди.

• 85’

Стивън Цубер е заменен от Лорис Бенито

• 80’

Юндер е заменен от Кокчу

• 79’

Контаатака на Турция завърши с мощен удар по диагонала на Ченгиз Юндер. Топката мина над вратата.

• 78’

Жълт картон за Джака, който имаше претенции към главния рефер.

• 77’

ГРЕДА ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! Мощен шут на Джака от свободния удар, топката се отклони в страничната греда.

• 77’

Жълт картон за Союнчу, който спря обещаваща атака с нарушение на границата на наказателното поле.

• 75’

Напуска и героят на швейцарците Джердан Шакири. Рубен Варгас заема позицията му.

• 75’

Двойна смяна в тима на Швейцария. Харис Сеферович отстъпва мястото си на Марио Гавранович.

• 75’

Жълт картон и за Зеки Челик.

• 70’

Първи жълт картон в срещата. Получава го Чалханоглу заради агресивно нарушение срещу Елведи.

• 68’

ГОООООООООООЛ! Швейцария възстановява аванса си от два гола след второ попадение на Джердан Шакири в срещата. Бърза контраатака бе завършена от Шакири, който получи страхотно подаване от Стивън Цубер от лявото крило. Крилото забоде топката под гредата, а Цубер реализира третата си асистенция в мача.

• 64’

Голмайсторът Кавечи е заменен от Юсуф Язъджъ

• 64’

Кенан Караман заменя Озан Туфан.

• 64’

Смени в тима на Турция. Окай Йокушлу влиза на мястото на Каан Айхан.

• 62’

ФЕНОМЕНАЛЕН ГОЛ НА КАХВЕЧИ! Турският полузащитник изстреля страхотен снаряд от границата на наказателното поле и този път Ян Зомер нямаше шанс.

• 60’

БЛЕСТЯЩО СПАСЯВАНЕ НА ЧАКЪР! Сеферович стреля по диагонала от около 15 метра и насочи топката в далечния ъгъл. Вратарят на турците обаче отрази в ъглов удар.

• 57’

Шакири получи добро подаване в наказателното поле и стреля без подготовка с десния си крак. Този път крилото на Ливърпул не намери очертанията на вратата.

• 51’

Страхотен шанс за Швейцария. Цубер бе намерен в наказателното поле и стреля по диагонала. След лек рикошет топката се озова в ръцете на Угурчан. В ответната атака вратарят на турците отрази и опасен удар на Емболо.

• 50’

Ранен шанс за Турция през второто полувреме. Юндер центрира хубаво в наказателното поле на швейцарците, но Йълмаз не успя да нанесе достатъчно добър удар с глава.

• 46’

Начало на второто полувреме.

• 45’

Край на първото полувреме. Швейцария води с 2:0 след голове на Сеферович и Шакири. Ян Зомер пък спаси няколко опасни удари на турците. Второто полувреме обещава да бъде също толкова интересно.

• 43’

Страхотен пробив на Мюлдюр по лявото крило приключи с хубав удар. Ян Зомер обаче отново не допусна топката зад себе си.

• 38’

Удар по диагонала на Бреел Емболо. Топката мина встрани от вратата.

• 33’

Нова блестяща реакция на Ян Зомер. Мюлдюр стреля от границата на наказателното поле, стражът на швейцарите обаче отново каза "Не".

• 28’

КАКЪВ ШАНС ЗА ШВЕЙЦАРИЯ!!! Шакири изскочи сам срещу вратаря на турците, стреля ниско по тревата, но Чакър спаси. Шакири бе длъжен да вкара тук, а освен това имаше и опция да подаде на Цубер.

• 26’

ГОООООООООЛ!!! Джердан Шакири удвоява резултата за швейцарците! Голямата звезда на "кръстоносците" прониза за втори път в мача Чакър след феноменално изпълнение от границата на наказателното поле.

• 23’

Озан Туфан също опита да изненада Зомер с далечен удар. Изпълнението на полузащитника не бе достатъчно добро и топката пролетя много над вратата.

• 20’

Стивън Цубер пробва късмета си с далечен удар. Топката обаче мина далеч от вратата.

• 16’

Още едно блестящо спасяване на Ян Зомер. Вратарят на швейцарците отрази опасен удар от воле на Мюлдюр.

• 6’

ГОООООООООООЛ!!! Швейцария повежда в резултата след прекрасен гол на Харис Сеферович. Нападателят пое топката на границата на наказателното поле, обърна се и с левия крак порази далечния ъгъл. Страхотно изпълнение на Сеферович и 1:0 за Швейцария!

• 4’

Страхотен далечен удар на Каан Айхан. Ян Зомер успя да покрие ъгъла и да избие. Добро начало за турците.

• 1’

Отново турците ще се чувстват като домакини в Баку! Близо 30 хиляди зрители ще аплодират бурно тима на Шенол Гюнеш.

• 1’

Реферът Славко Винчич от Словения дава началото на срещата.

• 0’

Здравейте приятели, Олимпийският стадион в Баку отново е домакин на мач от Група А на Евро 2020. Тази вечер отборите на Швейцария и Турция ще опитат да си проправят път към осминафиналите на турнира. Кой обаче ще бъде по-щастлив след края на 90-те минути? Това и всичко най-интересно от мача може да разберете тук!