Ще трябва да изтърпим още 240 секунди в този мач.

Страховит снаряд на де Лихт, вратарят избива в корнер.

• 85’

Блокиран удар на Вегхорст.

• 82’

Велковски не успява да засече с глава в наказателното поле на Нидерландия. Пълна скука в края на този мач.

• 79’

Последна смяна в мача - Гакпо заменя Френки де Йонг.

• 78’

Николов на мястото на Адеми.

• 78’

Стояновски сменя Барди.

• 76’

Бергюс шутира в пненалта, но е блокиран.

• 72’

ОТМЕНЕН ГОЛ за Северна Македония. Чурлинов излезе сам срещу вратаря и вкара, но беше видимо още при паса, че засадата е явна.

• 69’

Историческа смяна. След 122 мача и 38 гола за националния отбор Горан Пандев напуска терена и повече няма да играе за родината си. Неговите съотборници го изпращат с шпалир. Целият стадион е на крака. Костадинов ще доиграе мача.

• 68’

Смяна и за македонците - Хасани на мястото на Трайковски.

• 67’

ГРЕДА за Нидерландия! Вегхорст показва защо е звезда в Бундеслигата. Той бие силно и топката разтресе напречната греда!

• 66’

Нова рокада при "лалетата" - Промес заменя Мален.

• 66’

Вегхорст влиза на мястото на Депай.

• 65’

Жълт картон за Алиоски.

• 61’

ОПАСНОООООО! Вайналдум бе близо до своя хеттрик, но топката мина на сантиметри от горната греда. Невероятен футбол от Нидерландия! Ще спрат ли да бележат или ще надупчат своите гости с още попадения?! Следващите минути ще ни дадат отговор

• 58’

ГООООООООООООООЛ! Още един гол на Джорджиньо Вайналдум и резултатът става класически!

• 57’

Иван Тричковски е заменен от Дарко Чурлинов

• 56’

Страхотен удар на Барди от пряк свободния, но още по-страхотно спасяване на Стекеленбург.

• 55’

Опасен пряк свободен удар за Македония. Топката е на около метър от границата на наказателното поле.

• 51’

ГОООООООООООООЛ! 2:0 за Нидерландия! Депай този път влиза в ролята на асистент. Той пусна успореден пас към Вайналдум, който нямаше как да пропусне.

• 48’

Висар Муслиу получава жълт картон

• 46’

Хитрата лисица Франк де Бур дава почивка и на Дензъл Дъмфрис. Стивън Бергюс ще играе на негово място

• 46’

Двойна смяна за "лалетата" на почивката. Първият който напуска терена е Стефан де Врай. Той е заменен от Юриен Тимбер

• 46’

Начало на вторите 45 минути

• 45’

Край на първото полувреме

• 45’

2 минути добавено време на първата част

• 43’

Чудесен пробив на Депай отляво. Преодолява един, двама, трима...аххх, Мемфис. Сгреши с финалното докосване. Определено Депай е най-опасният футболист на Нидерландия.

• 38’

Холандците натискат. Въпреки, че са сигурни победители в групата, явно това не им стига. "Лалетата" са жадни за голове и успехи! Публиката на "Йохан Кройф Арена" не спира да ги подкрепя.

• 29’

СТРАХОТЕН ШАНС! Дензъл Дъмфрис излезе очи в очи със стража на македонците. Вратарят обаче бързо скъси ъгъла и не позволи да бъде преодолян. Депай стреля след това, но и неговият шут е блокиран.

• 24’

ГОООООООООООООООЛ! Тук вече грешка няма. Смъртоносна атака на Нидерландия завършва с попадение на Мемфис Депай. Голът е прегледан, но основания за промяна на решението няма. 1:0 за "лалетата"!

• 22’

ГРЕДА за Северна Македония! Александър Трайковски нанесе страхотен удар от около 25 метра и само късметът опази вратата на Стекелембург суха. Добра игра за Македония на контраатаки.

• 17’

Първи корнер в мача. Депай ще центрира за "лалетата". Стефан Ристовски там има някакви претенции и реферът веднага го декорира в жълто

• 15’

Символичните гости, които всъщност са домакини, постепенно успяха да установят контрол върху топката и вече събититя се случват предимно пред македонската врата

• 12’

Мемфис Депай се откъсна отдясна и опита нещо средно между центриране и удар, но топката излезе в аут

• 10’

ЧАКАЙТЕ! Флагът е високо вдигнат. Има засада. Голът е отменен. Това бе потвърдено и след преглед със системата ВАР

• 9’

ГОООООООООЛ! Северна Македония излиза напред в резултата! Горан Пандев бележи!

• 4’

Спокойно начало на срещата. Нидерландците оставят на Македония да владее топката

• 1’

Начало на мача!

• 0’

Здравейте, уважаеми читатели на Gol.bg. Предстоят ни последните срещи от група "C" на Евро 2020! Заедно ще проследим сблъсъка на стадион "Йохан Кройф Арена" между националните гарнитури на Северна Македония и Нидерландия. "Лалетата" вече си осигуриха първото място в групата, а югозападните ни съседи ще съберат куфарите след последния съдийски сигнал. Да си пожелаем качествен футбол и много голове.