• 26 Маркус Форс

Треньор:

• Марку Канерва
  • 90’

Край на мача! Белгия постигна третата си поредна победа на Евро 2020, а Финландия запази шансове за класиране на осминафиналите.

• 90’

Лод е заменен от Форс.

• 90’

Пуки е заменен от Йенсен.

• 90’

Де Бройне е заменен от Ванакен.

• 84’

Голмайсторът на Белгия Лукаку е заменен от Кристиан Бентеке.

• 81’

ГООООООЛ! Лукаку все пак бележи за Белгия. Таранът бе намерен с гръб към вратата от Де Бройне в наказателното поле, обърна се и с мощен удар с десния крак удвои преднината на тима си.

• 76’

Мичи Бачуай също се появява на терена, заменяйки Жереми Доку

• 76’

Тома Мюние влиза на мястото на Тросард

• 74’

ГООООООООЛ! Белгия все пак повежда в резултата. След центриране от ъглов удар Томас Вермаелен засече топката с глава и я прати в гредата. След това тя се отклони в тялото на вратар на финландците Лукаш Хредецки и мина зад голлинията. 1:0 за Белгия.

• 70’

Николай Алхо пък влиза на мястото на Йере Уронен.

• 70’

Нова смяна тима на Финландия. Поянпало е заменен от Кауко.

• 67’

ГОЛ НЯМА ДА ИМА! След намесата на ВАР се оказа, че Лукаку е бил в положение на засада по време на подаването.

• 65’

ГООООООООЛ! 1:0 за Белгия! Де Бройне намери по великолепен начин Лукаку в наказателното поле, а нападателят с отсечен удар с левия крак не остави шансове на Храдецки. Лукаку реализира третия си гол в турнира!

• 63’

КАКЪВ ШАНС ЗА БЕЛГИЯ!!! Витсел бе намерен в наказателното поле, подаде към Еден Азар, който стреля от въздуха. Страхотен удар на Азар, но и прекрасно спасяване на Храдецки. Резултатът остава 0:0.

• 62’

Първи точен удар за Финландия. Отправи го Глен Камара от границата на наказателното поле. Куртоа внимаваше и улови топката.

• 59’

Първа смяна в тима на Финландия. Капитанът Тим Спарв е заменен от Расмус Шюлер.

• 58’

Бързо изпълнение на ъглов удар от белгийците. Еден Азар бе изпуснат и стреля към вратата. Храдецки отново не бе особено затруднен.

• 56’

Хубава атака на Белгия намери Насер Шадли на ъгъла на наказателното поле. Крилото стреля по диагонала, но право в ръцете на Храдецки.

• 46’

Ранен шанс за финландците. Поянпало изскочи на стрелкова позиция, но ударът му бе блокиран.

• 46’

Начало на второто полувреме.

• 45’

Край на първото полувреме. Скучни 45 минути, в които белгийците владееха повече топката, но не създаде достатъчно положения за гол. Финландците пък предимно се бранят и чакат шанса си на контраатака.

• 45’

Претенции за дузпа от белгийците! Лукаку и Азар комбинираха добре в наказателното поле на противника, след което капитанът на Белгия падна на тревата. Реферът бе категоричен - дузпа няма!

• 42’

Страхотен пробив на Доку по левия фланг, влезе в наказателното поле и стреля прекрасно по диагонала. Храдецки направи страхотно спасяване и отклони топката в ъглов удар.

• 37’

Първи реален шанс за Белгия! Де Бройне пусна хубав пас по въздуха към Лукаку, който опита с глава да отклони топката в мрежата. Храдецки обаче бе на точното място и успя да улови.

• 34’

Хубав пробив на Доку, който навлезе в наказателното поле на Финландия и опита да стреля по диагонала с левия си крак. Защитник на Финландия успя да блокира този шут.

• 33’

Тросард също пробва късмета си с удар от далечно разстояние. Храдецки отново не е затруднен, тъй като топката прелита на врата.

• 32’

Аксел Витсел страля от границата на наказателното поле. Топката мина далеч от очертанията на вратата.

• 23’

Страхотен пробив на Де Бройне, който опита от аутлинията да подаде на свой съотборник. Финландците успяха с дружни усилия да предотвратят опасността.

• 21’

Добър шанс за Белгия. Финландците сгрешиха при изнасянето на топката, Лукаку напредна и когато трябваше да изведе останалия непокрит Еден Азар, защитник на скандинавците успя да пресече подаването.

• 16’

Първи шанс за Белгия в мача. Де Бройне изведе Лукаку на стрелкова позиция, нападателят шутира по диагонала, но топката излезе в аут. Лукаку бе и в положение на засада.

• 11’

Хубаво подаване към Теему Пуки в наказателното поле на Белгия. Нападателят опита да си нагласи топката, но Кевин Де Бройне успя да я отклони.

• 6’

Белгийците контролират тотално топката, финландците засега предимно се бранят.

• 1’

Главният рефер Феликс Брих от Германия даде началото на мача.

• 0’

Здравейте приятели, минути ни делят от началото на мача от Група В между отборите на Финландия и Белгия. "Газпром Арена" в Санкт Петербург е домакин на срещата, а тя обещава да бъде доста интересна. Ще успеят ли белгийците да постигнат третата си поредна победа или финландците ще затвърдят добрите впечатления?