Край на мача! Швеция печели групата, Полша е аут от Евро 2020.

• 94’

ГОООООООООЛ за Швеция и мечтата на Полша угасна! Кулушевски разигра майсторски и намери Виктор Клаесон, който вкара отблизо.

• 90’

5 минути добавено време на мача.

• 89’

ОПАСНО! Вратарят на Швеция Олсен спасява с една ръка коварния фалцов шут на Левандовски. След това удар с глава на Швиерчок е блокиран!

• 84’

ГОООООООООЛ! Полша изравнява! Левандовски е изпуснат сам в пеналта и вкарва без проблеми с левачката в долния ляв ъгъл!

• 83’

Жълт картон за Глик.

• 80’

"Полски" натиск, но липсва хитрият финален пас. Плахета шутира, но много неточно.

• 78’

Криховяк е заменен от Плахета.

• 77’

Клаесон заменя героя Форсберг.

• 73’

Козловски влиза на мястото на Клих.

• 70’

Форсберг шутира мощно - корнер за Швеция.

• 68’

Берг заменя Исак.

• 68’

Крафт на мястото на Лустиг.

• 66’

Швиерчок се разписва, но голът е отменен заради засада. Напрежението е огромно

• 61’

ГООООООООООООООООООЛ! Невероятен гол на Робърт Левандовски връща интригата в мача! Спиращ дъха двубой!

• 61’

Швиерчок заменя Йозвяк.

• 59’

ГОООООООООООЛ! Втори гол за Швеция и втори гол за Форсберг! Полша е в нокаут! Асистенцията е на току що влезлия Кулушевски

• 55’

Първа смяна и за Швеция. Кулушевски влиза в игра на мястото на Куайсон

• 52’

И Криховяк опитва късмета си от разстояние. Отново стражът на Швеция е железен! Какви първи минути на второто полувреме. Двата тима редуват атака след атака

• 50’

Отговорът на скандинавците не закъсня. Робин Куайсон излезе очи в очи с Войчех Шчесни и му "запали" ръкавиците. Тук Швеция може да съжалява, че резултатът не е 2:0

• 49’

И още веднъж Желински стреля. Рикошет в крака на защитник и само корнер за поляците. Вихрено начало за "Дружина полска"

• 48’

Желински още веднъж изпробва рефлекса на Олсен от разстояние. Отново вратарят излезе победител в този дуел

• 46’

Полша опитва да промени нещо и прави първата си смяна. Франковски влиза в игра на мястото на Пухач

• 46’

Току що Майкъл Оливър наду свирката и даде начало на вторите 45 минути

• 45’

Край на първото полувреме!

• 45’

Ето го и първия точен изстрел. Пьотр Желински отправи страхотна тупалка от около 20 метра, но Олсен се справи блестящо и с една ръка изби в корнер.

• 45’

Три минути добавено време на първата част

• 44’

Статистиката е красноречива. "Дружина полска" владее топката в 60% от времето, но все още няма точен удар в очертанията на вратата. Единственото чисто положение за символичните гости дойде при двете последователни греди на Робърт Левандовски.

• 42’

Поляцие имат претенции за дузпа за игра с ръка, но съдията засега остава безмълвен.

• 37’

Ще успее ли "Дружина полска" да изравни до края на първото полувреме или Швеция ще нанесе втори удар? Или пък развръзката ще остане за вторите 45 минути? 8 минути до края на първата част

• 29’

Поляците търсят гола. Страхотно меле в наказателното поле на Швеция, но и този път домакините оцеляха

• 26’

Играта временно е спряна. Двата отбора ще се освежат с няколко глътки вода. Жегата в Санкт Петербуг е непоносима

• 24’

Още един шанс пред Левандовски, но той е изпреварен от стража на домакините.

• 17’

НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК ЗА ПОЛША! След изпълнение на корнер Левандовски се извиси най-високо в наказателното поле и с глава нацели гредата. Топката отново се върна при него, но и вторият му изстрел срещна напречната греда. Не е за вярване, че тук не падна гол

• 16’

Поляците се съвзеха от първоначалния шок и постепенно изнесоха играта в половината на Швеция

• 11’

Маркус Даниелсон извърши грубо нарушение в центъра на терена и получава заслужен жълт картон

• 9’

Много лошо начало на срещата за гостите. "Дружина полска" едва минава централната зона на терена.

• 2’

ГОООООООООООЛ! Емил Форсберг извежда шведите напред в резултата. Шеметно начало на двубоя.

• 1’

Начало на мача!

• 0’

Здравейте, уважаеми читатели на Gol.bg. Заедно ще проследим последния мач от Група "Е" на Евро 2020 между съставите на Швеция и Полша. Двубоят ще се играе на стадион "Газпром Арена" в Санкт Петербург. Шведите са първи в групата и са сигурни за следващата фаза, а поляците се нуждаят от задължителна победа за да се класират напред. Да си пожелаем един вълнуващ двубой.