• 23 Жоао Феликс

Треньор:

• Фернандо Сантош
  • 90’

Край на мача. Европейският шампион Португалия и световният първенец Франция оправдаха високите очаквания, след като изиграха спиращ дъха мач от група "F" на Евро 2020, който завърши 2:2.

• 90’

Двата отбора вече ходят по терена.

• 90’

Решено е, че четвърта дузпа в мача няма да има.

• 90’

ВАР гледа за дузпа за Франция!

• 90’

5 минути продължение на мача.

• 87’

Оливейра заменя Санчес за Португалия.

• 86’

Муса Сисоко влиза на мястото на Гризман.

• 86’

ШАНС ЗА ФРАНЦИЯ! Коман връща към Гризман, който засича от движение, но в аут.

• 84’

Мачът изгуби от заряда си, защото и двата отбора внимават повече да не го загубят, отколкото да спечелят.

• 83’

Жълт картон за Кимпембе.

• 79’

Нова принудителна смяна в мача. Далот влиза на мястото на Семедо.

• 73’

Още една промяна за Португалия: Невеш влиза, излиза Моутиньо.

• 72’

Бруно Фернандеш смена Бернардо Силва за Португалия.

• 68’

ПОРТУГАЛИЯ ОЦЕЛЯВА! Погба отправя истински снаряд, но Патрисио избива в гредата! Топката попада в Гризман, който шутира от малък ъгъл, но отново вратарят спасява!

• 66’

Коман влиза на мястото на Толисо.

• 60’

ГОООООЛ! Роналдо отново не бърка от наказателния удар и резултатът е изравнен. Освен това Кристиано вече е наравно и с иранеца Али Даеи за най-добър голмайстор в историята на национални отбори - по 109!

• 58’

ТРЕТА ДУЗПА В МАЧА! Роналдо центрира, Кунде играе с ръка и бялата точка е посочена!

• 52’

Принудителна смяна за Франция. Появилият се на почивката Дин е заменен от Рабио.

• 49’

ШАНС ЗА ПОРТУГАЛИЯ! "Мореплавателите" веднага се хвърлят в атака и Роналдо надскача двама съперници, за да засече с глава, но покрай целта.

• 47’

ВАР СЕ НАМЕСВА И ГОЛЪТ Е ЗАЧЕТЕН! Франция прави пълен обрат в мача с втори гол на Бензема!

• 47’

ОТМЕНЕН ГОЛ! Бензема е изведен и бележи, но попадението е отменено за много тънка засада.

• 46’

Начало на второто полувреме.

• 46’

Смяна и за Франция. Дин влиза, Ернандес излиза.

• 46’

Смяна за Португалия на почивката. Палиня влиза на мястото на Данило, който беше ударен в главата от Лорис при дузпата и явно не може да продължи мача.

• 45’

Край на първото полувреме.

• 45’

ГООООООЛ! Бензема не бърка от бялата точка с висок удар вдясно и резултатът е 1:1!

• 45’

Дузпа все пак ще има.

• 45’

ЧАКАЙТЕ! Ситуацията се проверява с ВАР.

• 44’

ДУЗПА И ЗА ФРАНЦИЯ! Мбапе е съборен в наказателното поле от Семедо и реферът отново е твърд в решението си!

• 42’

Фаул на добра позиция за Португалия, но Моутиньо нацелва стената при опита си за центриране.

• 41’

Нов неточен удар на Моутиньо.

• 39’

Жълт картон за Гризман.

• 34’

Голът подейства вдъхновяващо за шампиона на Европа и хубав удар с външен фалц на Жоао Моутиньо излиза в аут.

• 31’

ПОРЕДЕН РЕКОРД ЗА РОНАЛДО! Той вече има общо 20 гола на Световни и Европейски първенства и изпреварва Мирослав Клозе. Освен това Кристиано е само на едно попадения от постижението на иранеца Али Даеи за най-добър голмайстор в историята на национални отбори - 108 срещу 109.

• 31’

ГООООООЛ! Кристиано Роналдо вкарва от дузпата! Петкратният носител на Златната топка стреля силно, Лорис се хвърля в обратния ъгъл и гледа как топката влиза във вратата му!

• 28’

Лорис получава жълт картон.

• 27’

ДУЗПА ЗА ПОРТУГАЛИЯ! Моутиньо центрира от фаул, Лорис скача и удря Данило по главата! Главният съдия Антонио Матеу Лаос (Испания) без да се замисля посочва бялата точка!

• 20’

Роналдо засича от воле, но много неточно.

• 17’

ПЪРВИ ШАНС В МАЧА! Мбапе е изведен по отличен начин от Погба на чиста позиция и стреля, но Патрисио е добре пласиран и избива.

• 16’

Бернардо Силва центрира, Роналдо тръгва да играе със задна ножица, но се отказва в последния момент.

• 15’

Още няма чисти голови положения пред една от двете врати.

• 13’

Унгария изненадващо повежда на Германия в Мюнхен и феновете на Португалия и Франция се радват бурно.

• 10’

Погба пуска хубав извеждащ пас към Мбапе, но Патрисио пръв стига до топката.

• 6’

Първа интересна ситуация. Роналдо засича с глава, но Лорис лови без проблеми.

• 5’

Спокойно начало на мача. Португалия владее топката малко повече, но основно в центъра на терена.

• 1’

Начало на мача.

• 0’

Станаха ясни титулярните състави на Португалия и Франция. Нека си пожелаем качествен футбол с много голове.