• Робърт Пейдж
  • 96’

Това е краят! Дания разби Уелс с категоричното 4:0

• 95’

Това е гол! След доста дълга проверка съдиите видяха, че засада няма и Мартин Брайтуайт бележи първия си гол на Евро 2020

• 94’

Гол или не? Брайтуайт прати топката в мрежата, но ситуацията се преглежда за засада.

• 93’

Гарет Бейл получава жълт картон

• 90’

5 минути продължение

• 90’

Кошмарите продължават. Хари Уилсън получава директен червен картон за грубо влизане в краката на Йоаким Маеле. В интерес на истината - картонът е малко е пресилен

• 88’

ГООООООООООЛ! Тук вече прошка няма! Йоаким Маеле слага точка на спора след самостоятелна акция и страхотен завършващ удар с левачката! Прекрасен гол!

• 86’

КАКЪВ ПРОПУСК за Дания! Брайтуайт нацели гредата от около 2 метра, а след това Йоаким Андерсон не успя да уцели опразнената врата. Тук датчаните можеха окончателно да затворят мача

• 84’

Уелс изостава, но по-опасните атаки продължават да са за "червения динамит". Гарет Бейл и компания изглеждат така, сякаш вече са се предали

• 80’

Само две минути след като се появи в игра Бруукс е декориран в жълто

• 78’

Дан Джеймс отстъпва своето място на Дейвид Бруукс

• 78’

Двойна смяна и за Уелс. Тайлър Робъртс заменя Кийфър Мур

• 77’

Симон Кяер също напуска терена. До края на мача ще наблюдаваме Йоаким Андерсен

• 77’

Бойлесен влиза на мястото на Йенс Ларсен

• 75’

Капитанът на Дания Симон Кяер седна на терена и май ще бъде заменен.

• 69’

Героят Долберг е заменен от Корнелиус.

• 65’

Неточен шут на Йенсен. Тук интригата можеше да бъде ликвидирана.

• 63’

Изстрел над напречната греда на Джо Алън.

• 60’

Йенсен заменя Дилейни.

• 60’

Дамсгор напуска, влиза Норгор.

• 59’

Хари Уилсън на мястото на Моръл.

• 59’

Блокиран удар на Даниел Джеймс.

• 57’

"Драконите" се намират в тежък нокдаун, а техният съперник ги дебне за решителен нокаут.

• 53’

Липса на синхрон в нападението на Уелс и Бейл "открадна" топката на Мур. Неточно.

• 49’

Грубата грешка беше на Неко Уилямс. Той "изчисти" право в краката на Долберг и направи подранил коледен подарък на нападателя.

• 48’

ГОООООООООООООООЛ! Долберг отново бележи! Много груба грешка в защитата на Уелс и Долберг бие мощно в близкия ъгъл отблизо!

• 46’

Играта е подновена!

• 45’

Край на първата част!

• 45’

Маеле! Златна възможност за Дания, но Уорд избива с една ръка удара в близкия ъгъл!

• 40’

Неко Уилямс влиза на мястото на Конър Робъртс.

• 40’

Жълт картон и за Кийфър Мур.

• 37’

Уелс остава временно с 10 души заради контузията на Конър Робъртс.

• 32’

Натиск на Дания! Долберг получи остър пас от Дамсгор и отигра майсторски от движение, но вратарят Дани Уорд СПАСЯВА! Уелс е зашеметен.

• 29’

За малко да отнемат от славата на Долберг, защото VAR "разследваше" гола за засада на Брайтуайт, който изобщо не влияеше на играта. За щастие на датчаните Мартин не беше зад защитата. Голът е редовен!

• 27’

ГОООООООООООООЛ! Дания повежда с ПЪРВИЯ си точен удар в мача! Каспер Долберг се възползва от златния шанс да излезе като титуляр и бележи в долния десен ъгъл!

• 26’

Жълт картон за Джо Родън.

• 25’

Леко предимство за Дания по отношение на притежанието на топката, но точните удари са... 1:0 за Уелс. Скука.

• 24’

Поредица от корнери за датчаните, които не носят нищо.

• 18’

И Даниел Джеймс веднага ни смълчава, защото отправя първия точен удар в мача. Каспер Шмайхел улавя много спокойно.

• 17’

Кротки минути, в които не се случва абсолютно нищо, ако изключим страхливите къси пасове назад.

• 12’

Нов удар на Гарет Бейл, този път доста далеч от дясната греда.

• 10’

ОПАСНО! Това вече е друго нещо. Гарет Бейл пробива и стреля покрай левия страничен стълб!

• 8’

Първи шут в мача - Каспер Долберг бие много неточно.

• 7’

360 секунди бяха изминали, когато най-после получихме и картина от великолепния стадион "Йохан Кройф Арена".

• 5’

Срив по трасето още от първите секунди, не получаваме никаква картина от Амстердам.

• 4’

Двата отбора все още се опознават.

• 1’

Начало на мача!

• 0’

Здравейте, уважаеми читатели на Gol.bg! Заедно ще проследим първия осминафинален мач на Евро 2020. Сметките от груповата фаза остават на заден план и мисията на всеки отбор оттук нататък е да елиминира своя противник. Уелс е полуфиналист от Евро 2016, а датчаните са първите, които излизат от своята група след две загуби на старта. Да си пожелаем вълнуващ двубой с много попадения в двете врати!