• 26 Коуди Гакпо

Треньор:

• Франк де Бур
  • 90’

Край на мача в 96-ата минута. Нидерландия е аут на Евро 2020 за сметка на приятната изненада Чехия.

• 90’

Садилек заменя Барак.

• 90’

Патрик Шик е заменен от Кърменчик в 92-ата минута.

• 90’

Цели 6 минути добавено време. Още 360 секунди агония за прецъфтелите "лалета".

• 88’

Нидерландците изглеждат напълно обезверени. Те имат крещяща нужда от последния съдийски сигнал, защото са смазани психически.

• 85’

Крал заменя героя Холеш, избухнал днес с важния първи гол и асистенцията за Шик.

• 85’

Хложек влиза на мястото на Шевчик.

• 84’

Жълт картон за Френки де Йонг, който оспорва съдийско решение.

• 82’

Смяна на отчаянието. Бергюс заменя ван Аанхолт.

• 81’

Тимбер влиза на мястото на Блинд.

• 80’

ГОООООООООООООООЛ! Чехия нанася втори и навярно решителен удар! Патрик Шик получава в пеналта след бърза контраатака отляво и вкарва в близкия ъгъл! Томаш Холеш с чудесна асистенция, показвайки поглед и отборна игра.

• 79’

Смяна и за чехите. Янкто заменя Масопуст.

• 78’

Техничен и точен, но сравнително слаб удар на Масопуст. Стекеленбург улавя.

• 77’

В атаките на "лалетата" липсва острота, въображение и решителност. Не се вижда как те ще успеят да изравнят резултата.

• 73’

Офанзивна смяна за Нидерландия. Вегхорст заменя де Роон.

• 68’

ГОООООООООООООЛ за Чехия! Томаш Холеш е оставен сам на далечната греда и вкарва с глава при изпълнение на корнер.

• 67’

Комична изява на Стекеленбург при рутинно центриране отдясно на Барак. Корнер за Чехия.

• 64’

ОПАСНО! Кадержабек е оставен сам в пеналта и бие технично към долния десен ъгъл, но Дъмфрис блокира с крак и спасява своите!

• 62’

Остро центриране отляво при акция на "лалетата", но нищо сериозно.

• 57’

Промес влиза в игра на мястото на Дониел Мален

• 56’

Владимир Куфал спира опасна атака на Нидерландия и получава жълт картон

• 55’

Да! Матайс де Лихт е изгонен с директен червен картон!

• 54’

Интересно. Реферът преглежда ситуация за директен червен картон на Де Лихт

• 52’

ФЕНОМЕНАЛЕН ПРОПУСК! Мален направи страхотен самостоятелен рейд и излезе очи в очи с вратаря на Чехия, но стражът се хвърли в краката му и хвана топката. Това беше най-чистото положение до този момент

• 49’

Дъмфрис и Депай организираха бърза атака и се озоваха двама на двама срещу защитници на Чехия. Пасът на Дъмфрис обаче беше ужасен

• 46’

Само 30 секунди след началото на второто полувреме Дензъл Дъмфрис получава жълт картон

• 46’

Играта е подновена!

• 45’

Край на първата част! Двата тима оставиха развръзката за вторите 45 минути

• 45’

Две минути добавено време

• 38’

Страхотно положения за гостите. Масопуст и Барак взаимодействаха добре, последният нанесе шут, но самоотвержена намеса на Де Лихт блокира удара на Чехия и кълбото излезе в ъглов удар

• 35’

В тези минути не се случва нищо интересно. Само станахме свидетели на първия корнер за Чехия. От него обаче не произлезе нищо.

• 32’

ОПАСНО! Мален се озова с топката в наказателното поле и шутира, но изстрелът му е блокиран. Само корнер за "лалетата". Това е 6-ти ъглов удар за Нидерлнадия, срещу 0 за Чехия.

• 28’

Удар на Патрик Шииииик. Имаше лек рикошет, но той не подведе Стекелембург, който спокойно улавя

• 24’

Съдията даде знак за почивка за освежаване. Жегата в Будапеща е жестока

• 22’

Ето я и тази първа опасност пред вратата на "лалетата". Шевчик изпрати коварно центриране в наказателното поле, Сучек нанесе удар с глава, но покрай вратата.

• 21’

В средата на първата част забелязваме една интересна статистика. Чехия е отборът, който владее топката малко повече 51:49. Всички опасности обаче до този момент са именно пред тяхната врата

• 18’

Остро центриране на Ван Аанхолт отляво, но стълбовете в отбраната на Чехия предотвратиха и тази опасност.

• 13’

Дензъл Дъмфрис не спира да тормози чешката отбрана. Футболистът на ПСВ затвърждава добрата си игра от първите мачове на Нидерландия

• 10’

"Лалетата" постепенно изнесоха играта и се настаниха по трайно в полето на Чехия

• 8’

Ето я и първата по-сериозна опасност. Де Лихт се извиси най-високо в наказателното поле, но не отигра добре топката и опасността премина.

• 7’

Двата отбора все още се опознават. На терена не се случва почти нищо интересно

• 3’

В тези спокойни начални минути чехите демонстрират сериозна агресия.

• 1’

Току що реферът Сергей Карасьов наду свирката за първия съдийски сигнал.

• 0’

Здравейте, уважаеми читатели на Gol.bg. Заедно ще проследим 1/8-финалния сблъсък от Евро 2020 между съставите на Нидерландия и Чехия. Двубоят ще се играе на стадион "Пушкаш Арена" в Будапеща. Да си пожелаем един спиращ дъха мач и нека по-добрият победи!