ГРЕДА ЗА ИСПАНИЯ НА ОЛМО, след което Ливакович избива. Какъв мач, какъв мач!

СТРАХОТНО ШОУ! Будимир е изведен очи в очи със Симон, но ударът му излиза в аут. Хърватия няма намерение да се предаде!

Начало на второто продължение.

• 105’

Край на първото продължение.

• 105’

Испания отново има преднина от два гола, но дали Хърватия ще успее пак да заличи такъв пасив? Вече очакваме всичко от този мач.

• 104’

ОСМИ ГОООООЛ В МАЧАААА! Олсмо извежда Микел Оярсабал, който бележи за 5:3!

• 103’

Удар на Крамарич, Симон спасява.

• 102’

Родри сменя Бускетс за Испания.

• 100’

ГОООООООЛ! Шоуто няма край! Мората получава топката, справя се с Брекало и с топовен удар под гредата отново дава преднина за Испания. Какъв мач само!

• 97’

ШАНС И ЗА ИСПАНИЯ! Олмо стреля силно, но Чалета-Цар със страхотен шпагат спасява вратата на Хърватия.

• 96’

ТОВА НЕ Е ИСТИНА! Крамарич стреля от непосредствена близост, но Симон с невероятна намеса с една ръка спасява!

• 92’

ШАНС ЗА ХЪРВАТИЯ! "Ватрените" са близо до пълен обрат, но хубавият удар на Оршич излиза в аут.

• 91’

Начало на първото продължение.

• 90’

Време е за продължения в Копенгахен, за да се реши победителят. Двата отбора правят страхотен мач в Копенхаген.

• 90’

ГООООООООЛ! Драмата е пълнааааа. Оршич центрира и Пашалич с глава матира Симон за 3:3!

• 90’

6 минути допълнително време на мача.

• 87’

Последна смяна в мача, поне за редовното време, ако няма продължения. Оярсабал заема мястото на Феран Торес.

• 85’

ЧАКАЙТЕ, ВАР СЕ НАМЕСВА! В крайна сметка голът е зачетен.

• 85’

ГОООООЛ! Шоуто е пълно! Страхотна атака за Хърватия, при която Мислав Оршич вкарва. Испанците чистят, но системата показва, че топката е преминала голлинията.

• 84’

Жълт картон за Чалета-Цар.

• 79’

Пашалич заема мястото на Влашич.

• 79’

Смени и за Хърватия. Будимир влиза, излиза Ковачич.

• 78’

Още една промяна за Хърватия - влиза Руис, излиза Коке.

• 78’

Жорди Алба заменя Хосе Гая.

• 77’

ГООООООЛ! Испания слага точка на спора! Феран Торес получава дълъг пас, справя се с Гвардиол и с удар по земя матира Ливакович!

• 74’

Офанзивна смяна за Хърватия. Брекало влиза на мястото на Юранович.

• 73’

Първи жълт картон в мача, получава го Брозович. Той ще пропусне евентуален 1/4-финал.

• 72’

ОТМЕНЕН ГОЛ! Мората праща топлата във вратата, но голът е отменен за засада.

• 71’

Още една смяна за Испания. Пау Торес заменя Ерик Гарсия.

• 71’

Дани Олмо влиза на мястото на Сарабия.

• 69’

НОВ ШАНС ЗА ХЪРВАТИЯ! Крамарич е изведен на чиста позиция, но Симон спасява. След атаката е вдигнат и флага за засада.

• 67’

ШАНС ЗА ХЪРВАТИЯ! Гвардиол стреля от границата на вратарското поле, но Симон спасява!

• 66’

Още една смяна за Хърватия - Ребич излиза, влиза Оршич.

• 66’

Удар на Ребич, който е твърде слаб и Симон лови без проблеми.

• 64’

Засега Хърватия не може да отговори на предизвикателството и чисти голови положения пред Симон липсват.

• 60’

Ново рисково връщане към Симон, този път на Коке, но вратарят чисти и не допуска грешката си от първото полувреме.

• 57’

ГОООООЛ! Испания прави пълен обрат! Феран Торес центрира отляво, Аспиликуета надскача Гвардиол и с глава не оставя шансове на Ливакович за 2:1 за иберийците!

• 55’

Хубаво центриране на Педри към Сарабия на далечната греда, но защитата на Хърватия се справя.

• 54’

Топката е спукана и главният съдия Джунейт Чакър (Турция) спира атака на Испания, за да я смени.

• 52’

Испания отново играе по-активно и атакува повече.

• 46’

Смяна за Хърватия на почивката. Крамарич влиза на мястото на Петкович.

• 46’

Начало на второто полувреме.

• 45’

Край на първото полувреме.

• 44’

В крайна сметка УЕФА записва автогола на името на Педри.

• 38’

ГОООООЛ! Испания изравнява! След канонада към Ливакович, при която той избива мощен удар на Гая, топката стига до Сарабия. И той със силен шут преодолява вратаря за 1:1!

• 37’

Удар на Гая по земя, топката рикошира в крака на Аспиликуета и излиза в аут.

• 31’

Испания започва да се съвзема от шока, постепенно напипва ритъма си от началото на мача и контролира топката основно пред наказателното поле на хърватите. "Ватрените" обаче са отлично подредени в защита.

• 27’

Испания определено е в шок и още не може да се съвземе.

• 26’

Ковачич стреля, но малко над напречната греда.

• 25’

Мачът пое в съвсем друга посока след автогола. Влашич е изведен на добра позиция, но ударът му от малък ъгъл излиза в аут.

• 23’

Просто не се виждаше как Хърватия ще вкара, а голът за Испания беше въпрос на време, преди да дойде куриозният автогол за "Ла Фурия"...

• 21’

ГООООООЛ! КАКВО РАЗВИТИЕ НА МАЧА!!! Истински шок в Копенхаген! Топката е върната от Педри към вратаря Унай Симон. Той не успява да я спре и тя попада във вратата му!

• 19’

ТОВА НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ! Испания отново пропуска 100%-во положение за гол! Феран Торес центрира на далечната греда и Мората засича от непосредствена близост. Но вместо да скъса мрежата, нападателят на Ювентус подарява топката на Ливакович.

• 16’

НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК ЗА ИСПАНИЯ! Педри с фамозен пас по земя извежда Коке сам срещу вратаря. Асът на Атлетико Мадрид обаче стреля в средата и Ливакович избива с крак. Това трябваше да е задължителен гол за "Ла Фурия"...

• 13’

ХУБАВА АТАКА ЗА ИСПАНИЯ! Бускетс с отличен пас извежда Мората, който връща с пета към Сарабия, но неговият удар излиза в аут.

• 9’

Аспиликуета засича с глава, но много слабо и вратарят лови без проблеми.

• 6’

Нова добра възможност за Испания. Коке получава топката до точката за дузпата, но не успява да засече.

• 5’

Испания започва мача по-активно.

• 2’

Първа опасност в мача! Гая е изведен, но Ливакович се оказва по-бърз и пръв стига до топката.

• 1’

Начало на мача.

• 0’

Здравейте, уважаеми читатели на Gol.bg. Станаха ясни титулярните състави на Хърватия и Испания. Нека си пожелаем качествен футбол с много голове.