ШВЕЙЦАРИЯ Е НА ЧЕТВЪРТФИНАЛ СЛЕД ПОБЕДА С ДУЗПИ!

Килиан Мбапе пропуска!!! Ян Зомер прати Швейцария на четвъртфинал!!!

Адмир Мехмеди бележи хладнокръвно за 5:4.

• 121’

Преснел Кимпембе бележи за 4:4. Страхотно изпълнение на централния защитник.

• 121’

Рубен Варгас бележи за 4:3. Лорис докосна топката, но не успя да я извади от вратата.

• 121’

Маркус Тюрам бележи за 3:3. Зомер хвана ъгъла, но Тюрам прати много добре топката в ъгъла.

• 121’

Мануел Аканджи бележи безкомпромисно - 3:2 за Швейцария.

• 121’

Оливие Жиру е точен - 2:2.

• 121’

Фабиан Шер е повече от хладнокръвен - 2:1 за Швейцария.

• 121’

Пол Погба бележи хладнокръвно - 1:1.

• 121’

Марио Гавранович е безкомпромисен - 1:0 за Швейцария.

• 120’

Швейцарците ще бият първи дузпа.

• 120’

Край на продълженията! Следват дузпи!

• 119’

Страхотно спасяване на Зомер, който улови хубав удар на Жиру с глава.

• 114’

Хубавата атака на Франция. Тюрам центрира добре от лявото крило, а Жиру опита с едно докосване да реализира. Топката обаче се отклони в тялото на Мбапе.

• 111’

Тюрам влиза на мястото на Коман.

• 110’

ФРАПАНТЕН ПРОПУСК НА МБАПЕ. Погба намери нападателят с прекрасен пас в наказателното поле. Мбапе стреля изключително неточно в аут.

• 109’

Удар на Мбапе от границата на наказателното поле. Топката отново профуча около гредата.

• 108’

Жълт картон за Аканджи за нарушение срещу Погба.

• 106’

Начало на второто продължение.

• 105’

Край на първото продължение.

• 104’

Реферът се консултира със своите помощници за евентуална втора дузпа за Швейцария. Такава не последва.

• 96’

Харис Сеферович е заменен от Фабиан Шер.

• 95’

ПРОПУСК НА ПАВАР! Коман проби по дясното крило и центрира в наказателното поле. Павар стреля от въздуха към далечния ъгъл, но Зомер спаси.

• 94’

Проблеми за Карим Бензема, който е заменен принудително от Оливие Жиру.

• 93’

Центриране от ъглов удар бе засечено на близката греда от Мехмеди. Право в ръцете на Лорис.

• 91’

Жълт картон за Бенжамен Павар, който ще бъде наказан за четвъртфиналите....ако Франция се класира.

• 91’

Начало на продълженията

• 90’

Този мач не бива и няма да приключи! Следват продължения!

• 90’

ГРЕДА ЗА ФРАНЦИЯ! Кингсли Коман получи хубаво подаване в наказателното поле, свали си я на гърди и стреля с воле. Топката се отклони в гредата, след като Ян Зомер успя да я закачи леко.

• 90’

Мехмеди бе изведен в наказателното поле след нов феноменален пас на Джака. Нападателят не успя да си овладее добре топката и Лорис улови.

• 90’

ГООООООООООООООЛ!!! ШВЕЙЦАРИЯ ИЗРАВНЯВА. Марио Гавранович прави 3:3. Нападателят получи страхотен пас от Джака и стреля по страхотен начин от границата на наказателното поле. След два негови отменени гола в турнира най-накрая Гавранович се разписва. И то в какъв момент!

• 88’

Жълт картон за Коман.

• 88’

Антоан Гризман е заменен от Муса Сисоко.

• 87’

Последна смяна за Швейцария. Мехмеди влиза на мястото на Родригес.

• 85’

Гол на Гавранович бе отменен заради засада. Резервата на швейцарците успя да чукне топката зад Лорис, но миг по-късно видя високо вдигнатия флаг на страничния съдия.

• 81’

ГОООООООООЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! Кевин Мбабу центрира от дясното крило, а Харис Сеферович с глава прониза Лорис за втори път в мача. Драмата в Букурещ е пълна.

• 79’

Рубен Варгас влиза на мястото на Бреел Емболо.

• 79’

Нови две смени в тима на Швейцария. Стивън Цупер е заменен от Кристиан Фаснахт.

• 77’

Коман стреля фалцово от границата на наказателното поле. Право в ръцете на Ян Зомер.

• 76’

Жълт картон за Гранит Джака.

• 75’

ГОООООООООЛ! Феноменален гол на Пол Погба. Халфът стреля изключително от повече от 25 метра и прати топката под гредата. 3:1 за Франция.

• 73’

Кевин Мбабу влиза на мястото на Силван Видмер.

• 73’

Две смени в тима на Швейцария. Шакири е заменен от Гавранович.

• 69’

Видмер опита да върне с глава една топка към Зомер, който обаче не бе на вратата си. Видмер имаше късмет, че бе насочил топката извън очертанията на вратата - ъглов удар за Франция.

• 62’

Жълт картон за Рикардо Родригес заради по-грубо нарушение срещу Антоан Гризман.

• 59’

ГООООООООООООЛ! ВТОРИ ГОЛ НА БЕНЗЕМА! Гризман и Мбапе разсякоха защитата на швейцарците, Гризман опита да копне топката над Зомер, но вратарят на Швейцария успя да избие. На далечната греда на метър от голлинията Бензема очакваше полета на топката и с лекота я вкара в мрежата с глава! Какъв обрат на Франция? Четвърти гол на Бензема на Евро 2020.

• 57’

ГОООООООООЛ! ФРАНЦИЯ ИЗРАВНЯВА РЕЗУЛТАТА. Карим Бензема бе изведен от Мбапе в наказателното поле. Бензема с помощта и на малко късмет успя да си поеме добре топката, след което я чукна над Зомер. 1:1 и всичко в Букурещ започва отначало!

• 56’

Страхотен пас на Погба към Мбапе в наказателното поле. Мбапе стреля с едно докосване по диагонала, но топката мина встрани от гредата.

• 55’

Рикардо Родригес пропуска от бялата точка! ЮГО ЛОРИС СПАСИ ДУЗПАТА! Рикардо Родригес стреля силно в десния долен ъгъл на Лорис. Френският вратар обаче показа блестящ рефлекс и спаси!

• 53’

ДУЗПА ЗА ШВЕЙЦАРИЯ!

• 53’

Може и да има дузпа! Реферът ще прегледа ситуацията с ВАР!

• 52’

Страхотен пробив на Цубер по лявото крило, влезе в наказателното поле и падна на тревата. Реферът бе категоричен - дузпа няма!

• 50’

КАКЪВ ПРОПУСК ЗА ШВЕЙЦАРИ! Страхотна атака по дясното крило остави на метри от вратата Емболо. Нападателят пусна успореден на голлинията пас в зона, в която чакаха двама негови съотборници. Варан обаче се намеси превъзходно и изчисти топката.

• 46’

Начало на второто полувреме.

• 46’

Дидие Дешан прави смяна преди началото на второто полувреме. Лангле е заменен от Коман.

• 45’

Край на първото полувреме. Швейцария води на световния шампион Франция с 1:0. Предстоят любопитни втори 45 минути.

• 43’

Пробив на Мбапе, който тръгна от дясното крило към центръра на наказателното поле. След това нападателят стреля много неточно.

• 41’

Поредно страхотно центриране на Родригес от ъглов удар. Аканджи стреля с глава, но не успя да натисне топката и тя мина над горната греда.

• 32’

Жълт картон и за Нико Елведи, който фаулира малко по-агресивно Антоан Гризман.

• 31’

Добро центриране на Шакири от последвалия свободен удар, Бреел Емболо успя да се измъкне от защитниците на Франция и чукна топката с глава. Топката не намери очертанията на вратата.

• 30’

Жълт картон за Рафаел Варан, който извърши тактическо нарушение срещу Цубер. Швейцарецът се откъсваше по лявото крило и имаше доста свободно пространство пред себе си.

• 28’

Страхотен удар на Рабио от повече от 25 метра. Топката мина на сантиметри от вратата. Невероятно изпълнение на френския полузащитник.

• 26’

Мбапе стреля в стената от свободен удар. След това топката се върна в него и шутира от воле. Топката мина на метри от вратата.

• 23’

Хубав пробив на Адриен Рабио по лявото крило, влезе в наказателното поле и центрира остро. Ян Зомер успя да избие топката точно пред главата на Карим Бензема.

• 16’

Ситуацията бе разгледана от ВАР за евентуален фаул в атака на Сеферович. Гол все пак има! Швейцария хвърли ръкавицата на французите!

• 15’

ГООООООООООЛ! 1:0 за Швейцария! Стивън Цубер центрира от лявото крило, Харис Сеферович се извиси и с глава прати топката в мрежата. Страхотено изпълнение на нападателя на Бенфика. Негов втори гол от началото на турнира.

• 6’

Хубаво центриране на Гризман от лявото крило, Бензема укроти топката на гърди в наказателното поле, но се забави и не успя да отправи удар. След това шут на Погба бе блокиран от защитник на противника.

• 2’

ОПАСНО! Гризман центрира от ъглов удар, Варан надскочи защитниците на швейцарците и стреля с глава. Топката мина над вратата.

• 1’

Начало на мача, първият сигнал бе даден от рефера Фернандо Рапалини от Аржентина.

• 0’

Здравейте уважаеми читатели на Gol.bg, остават минути преди началото на осминафиналния мач между отборите на Франция и Швейцария. Ясни са вече стартовите състави на двата тима, които ще бъдат в идентични схеми - 3-5-2. Останете с нас, за да разберете кой ще бъде победителят от сблъсъка на "Арена Национала" в Букурещ.