Де Бройне центрира от фаула, но има фаул в атака срещу Донарума.

Жълт картон за Берарди.

• 89’

Фаул на отлична позиция за Белгия.

• 84’

ПРОПУСК ЗА БЕЛГИЯ! Доку развинтва защитата на Италия и шутира мощно, но над вратата.

• 79’

Берарди влиза на мястото на Инсиние.

• 79’

Кошмарна новина за Италия. Най-добрият футболист на "адзурите" на Евро 2020 Спинацола е принудително сменен от Емерсон. Защитникът на Рома напуска с носилка и сълзи на очите.

• 76’

Лукаку стреля, но Кристанте блокира и Донарума лови без проблеми. Времето тече и натискът на Белгия става все по-силен.

• 75’

Белоти влиза на мястото на Инсиние.

• 74’

Първа смяна за Италия. Кристанте заменя Верати.

• 74’

Шадли получава контузия и е заменен от Прат 5 минути, след като влезе в игра.

• 70’

Промените за Белгия веднага дават резултат. Пробив на Мертенс, Шадли получава и центрира, но Лукаку не успява да засече.

• 70’

Още една промяна за Белгия: Шадли влиза, Мюние излиза.

• 69’

Дрис Мертенс сменя Тилеманс за Белгия.

• 69’

Диагонален удар на Инсиние, Куртоа избива.

• 66’

КАКЪВ ПРОПУСК! Спинацила е изведен на чиста позиция, но стреля в аут.

• 61’

ТОВА НЕ Е ИСТИНА, ИТАЛИЯ ОЦЕЛЯВА! Поредна страхотна контра на Белгия. Де Бройне пуска пас точно пред вратата, Лукаку засича, но Спинацола спасява сигурен гол. Топката отново се връща в нападателя, но този път гредата го лишава от гол!

• 59’

Италия демонстрира страхотен контрол над топката в половината на Белгия с къси и бързи разигравания.

• 58’

Италия иска дузпа за контакт между Жоржиньо и Де Бройне, но такава няма.

• 56’

ДОКУУУУ! Младокът се измъква от Верати и пуска пас във вратарското поле, но Донарума лови.

• 52’

Киеза пуска остър пас към Имобиле, който се опитва да засече от движение, но неуспешно.

• 47’

ШАНС ЗА ИТАЛИЯ! Киеза стреля от движение, но покрай целта.

• 46’

Начало на второто полувреме.

• 45’

Край на първото полувреме. Футболистите на Италия са бесни на главния съдия Славко Винчи от Словения.

• 45’

ГОООООЛ! Лукаку застава зад топката и с удар в средата на вратата преодолява Донарума за 1:2!

• 45’

ЧАКАЙТЕ, ВАР СЕ НАМЕСВА! Дузпата е потвърдена.

• 45’

КАКЪВ МАЧ В МЮНХЕН! Белгия печели дузпа за фуал на Ди Лоренцо срещу Доку.

• 44’

ООООО, КАКЪВ ГОЛ, ДАМИ И ГОСПОДА, КАКЪВ ГОЛ! Италия повежда с 2:0, след като Инсиние с чудесен финт с тяло преодолява Тилеманс, след което с фамозен удар преодолява Куртоа за 2:0!

• 43’

ТОВА НЕ МОЖЕ ДА Е ИСТИНА! Имобиле е изведен на чудесна позиция, точно пред вратата, но се замотава и е затворен. Това беше златна възможност за Италия.

• 41’

ПРОПУСК ЗА ИТАЛИЯ! Чудесен удар на Киеза излиза в аут.

• 31’

ГОООООООЛ! Италия повежда чрез Николо Барела. "Адзурите" изпълняват бърз фаул, което обърква защитата на Белгия. "Червените дяволи" все пак отнемат топката, но веднага я губят. Тя попада във Верати, който без забавяне извежда Барела. И той стреля между трима противници, за да матира Куртоа!

• 28’

ШАНС ЗА ИТАЛИЯ! Инсиние стреля силно към сглобката, но топката излиза в аут.

• 27’

Алдервейрелд за малко да си вкара автогол, но Куртоа лови.

• 26’

И ОТНОВО ДОНАРУМА! Белгия организира поредна контра като по учебник. Де Бройне извежда Лукаку, който с технично изпълнение търси долния десен ъгъл, но вратарят на Италия спасява.

• 22’

КРАСОТАААА! Хубава атака за Белгия, при която излизат трима нападатели срещу трима защитници. Де Бройне решава да завършва сам и стреля силно. Топката лети точно до дясната греда, но Донарума с брилянтна намеса с една ръка избива.

• 21’

Инсиние пробива в наказателното поле, където е блокиран и пада за дузпа. Но няма кой да се хване на номера му.

• 21’

И Тилеманс получава официално предупреждение.

• 20’

Първи жълт картон в мача. Получава го Верати.

• 17’

Мощен удар на Де Бройне среща тялото на Киелини.

• 16’

Шут от дистанция на Тилеманс, получава се рикошет и топката излиза в корнер. При него Доку пуска хубав пас към точката за дузпата, но там няма кой да засече.

• 13’

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА ИТАЛИЯ! Инсиние центрира от фаул, Киелини продължава към Бонучи, който засича във вратата. Но след намесата на ВАР, попадението е правилно отменено за засада.

• 9’

Италия удържа първоначалния натиск на Белгия и играта се води основно в половината на "червените дяволи".

• 4’

БЕЛГИЯ ОПРЕДЕЛЕНО ЗАПОЧВА МАЧА ПО-ДОБРЕ. Лукаку е изведен с дълго подаване и се измъква от Киелини и Бонучи. Следва мощен удар в аут, след което е маркирана засада.

• 1’

СТРАХОТНО НАЧАЛО ЗА БЕЛГИЯ! Де Бройне извежда Лукаку, който се справя с Киелини, но Донарума с отлична намеса спира нападателя.

• 1’

Начало на мача.

• 0’

Здравейте, уважаеми читатели на Gol.bg. Станаха ясни титулярните състави на Белгия и Италия, които излизат един срещу друг в Мюнхен в мач от 1/4-финалите на Евро 2020. До момента на шампионата на Стария континент "червените дяволи" и "адзурите" имат само победи и са с по един допуснат гол във вратите си. За Белгия това се случи при обрата с 2:1 над Дания в Копенхаген, за Италия при елиминирането над Австрия след продължения - 2:1.