Жерард Морено е точен и извежда Испания напред в резултата.

Аканджи също пропуска! Унай Симон спасява втора дузпа.

Ян Зомер отвръща на удара! Стражът спаси дузпата на Родри.

Дани Олмо не остави никакви шансове за намеса на Ян Зомер.

• 121’

Марио Гавранович е безкомпромисен, пращайки Унай Симон в обратния ъгъл.

• 121’

Серхио Бускетс пропуска първата дузпа! Капитанът на Испания нацели страничния стълб.

• 120’

Край на продълженията! Следват дузпи!

• 119’

Родри влиза на мястото на Педри.

• 118’

Жерард Морено се освободи на чудесна позиция, но стреля твърде слабо, за да затрудни вратаря на "кръстоносците".

• 116’

Серхио Бускетс се извиси над всички, но отново последна пречка пред гола се оказа Ян Зомер.

• 115’

Хаос в наказателното поле на Швейцария, който завършва с ъглов удар.

• 113’

Тиаго Алкантара ще доиграе осатъка от двубоя за сметка на Пау Торес.

• 111’

Дани Олмо опита удар от движение, който обаче не затрудни противниковия страж.

• 106’

Начало на второто продължение.

• 105’

Край на първото продължение.

• 105’

Пореден изстрел към вратата на Швейцария, но отново безпроблемно улавяне на кълбото от Ян Зомер.

• 103’

СТРАХОТНО СПАСЯВАНЕ! Микел Оярсабал отправи техничен удар към ъгъла на швейцарската врата, но стражът се отчете с поредната си блестяща намеса под рамката.

• 101’

НОВ ПРОПУСК на Жерард Морено! Нападателят на "Ла Фурия" не успя да преодолее Зомер от чиста позиция.

• 100’

Денис Закария напуска терена. На негово място Фабиан Шер.

• 100’

Кевин Мбабу на мястото на Силван Видмер.

• 100’

Иберийците все по-усилено атакуваха, но на няколко пъти се разминаха с второ попадение.

• 97’

Дани Олмо стреля от границата на наказателното поле, а топката рикошира в Морено, след което премина на опасно разстояние от вратата на "кръстоносците".

• 96’

Алба опита удар от далечно разстояние, който застрашително се отправяше към вратата на Швейцария, но Ян Зомер за пореден път се намеси.

• 92’

ОГРОМЕН ПРОПУСК! Жорди Алба намери Жерард Морено на отлична позиция, но нападателят направи по-трудното и стреля в аут.

• 91’

Феран Торес напуска терена за сметка на Микел Оярсабал.

• 91’

Начало на първото продължение.

• 90’

Край на редовното време. Ще наблюдаваме продължения в Санкт Петербург.

• 90’

Аймерик Лапорт извърши грубо нарушение и получава картон.

• 90’

Фаснахт влиза на мястото на Цубер.

• 90’

Маркос Йоренте заменя Коке.

• 84’

Жерард Морено стреля от границата на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на Ян Зомер.

• 81’

Сеферович също отстъпва своето място на Марио Гавранович.

• 81’

Голмайсторът Джердан Шакири е заменен от Джибрил Соу.

• 77’

Директен червен картон за Ремо Фройлер! Швейцарецът влезе много грубо в краката на Жерард Морено, а главният съдия Майкъл Оливър не се поколеба да го изгони.

• 76’

Коке предостави добро центриране към наказателното поле на "кръстоносците", но двама испански футболисти се разминаха с топката и не последва нещо по-опасно пред Зомер.

• 68’

ГООООООЛ! Аймерик Лапорт и Пау Торес не се разбраха помежду си и подариха топката на Фройлер, който много добре видя свободния Шакири. Капитанът на Швейцария нямаше проблем да се разпише от чиста позиция - 1:1.

• 67’

Жълт картон за Силван Видмер.

• 64’

ЧУДЕСНА ВЪЗМОЖНОСТ! Швейцария организира мълниеносна контраатака, при която Цубер стреля опасно, но последва още по-добра намеса от Унай Симон, който успя да реагира от близко разстояние.

• 59’

Испанците изпълниха по заучен начин свободен удар, но действията на Феран Торес бяха разгадани и се стигна само до корнер.

• 56’

ПРОПУСК! Денис Закария можеше да се реваншира за автогола и да възстанови равенството на "Газпром Арена", но изстрелът му с глава мина на сантиметри от десния страничен стълб.

• 54’

Жерард Морено заменя Алваро Мората.

• 52’

Шакири опита интересно изпълнение от ъглов удар, като беше близо до това да изпрати кълбото директно във вратата на иберийците.

• 47’

Жорди Алба се опита да изчисти топката от наказателното поле, но вместо това я насочи опасно към собствената си врата. Унай Симон успя да реагира и изби в корнер.

• 46’

Пабло Сарабия отстъпва мястото си на Дани Олмо.

• 46’

Начало на вторите 45 минути.

• 45’

Край на първото полувреме.

• 39’

5 минути по-късно Силван Видмер също се оказа най-съобразителен в пеналтерията на Испания при ъглов удар, но и той стреля встрани от вратата.

• 34’

Постепенно швейцарците започнаха да атакуват противниковата половина и Аканджи стреля с глава след корнер, но ударът му не намери целта.

• 25’

СТРАХОТЕН ШАНС за "Ла Фурия"! Испанците можеха да удвоят своя аванс отново след ъглов удар. Аспиликуета се пребори с Аканджи във въздуха и стреля с глава, но право в обсега на Зомер.

• 23’

Малко след това именно Емболо получи контузия, която предизвика принудителна смяна. На негово място в игра се появи Рубен Варгас.

• 19’

Иберийците бяха близо до това да подарят топката на противника пред собствената си врата, но Унай Симон успя да изчисти кълбото пред погледа на Емболо.

• 17’

Коке изпълни опасно пряк свободен удар от границата на наказателното поле, който премина над напречната греда.

• 15’

Испания е по-активният отбор в първия четвърт час на "Газпром Арена" в Санкт Петербург.

• 8’

ГООООООЛ! Испания открива резултата още с първото си по-опасно положение пред вратата на Ян Зомер. Жорди Алба се оказа на точното място след центриране от ъглов удар. Защитникът на "Ла Фурия" засече топката от въздуха, а след рикошет в крака на Закария, тя влетя в мрежата на "кръстоносците". Отлично начало за селекцията на Луис Енрике!

• 1’

Начало на мача!

• 0’

Здравейте, уважаеми читатели на Gol.bg! Заедно ще проследим първия 1/4-финален сблъсък на Евро 2020. Той противопоставя отборите на Испания и Швейцария, които достигнаха до тази фаза след драматични победи. "Ла Фурия" постигна зрелищен успех с 5:3 над Хърватия след продължения, докато "кръстоносците" сломиха световния шампион Франция след изпълнение на дузпи. Победителят от мача на "Газпром Арена" ще се изправи срещу спечелилия от двойката Белгия-Италия. Пожелаваме си качествен двубой, изпълнен с много попадения.