Смяна в състава на Италия. На мястото на Инсиние в игра Белоти

Шест минути добавено време

• 88’

Полу-гол фен нахлу на терена и играта временно е спряна

• 86’

Смяна в състава на Италия. На мястото на Федерико Киеза в игра Федерико Бернардески

• 84’

Жълт картон за Лоренцо Инсиние

• 76’

В тези минути англичаните не знаят къде се намират и правят нелепи грешки

• 75’

Смяна в състава на Англия. На мястото на Деклан Райс в игра Джордан Хендерсън

• 74’

УНИКАЛЕН пропуск за Италия. Бонучи пусна страхотен пас към Берарди, който сам срещу Пикфорд, стреля в аут

• 71’

Смяна в състава на Англия. На мястото на Трипиър в игра Сака

• 70’

Италия тотално мачка Англия. Притежанието на топката е над 70% в полза на "Адзурите"

• 67’

ГОООООООООООООООООООООООООООООЛ! Италия - Англия 1:1, голмайстор Бонучи. След корнер топката достигна до Верати, който я прати в гредата и при добавката Бонучи намери мрежата

• 62’

НЕВЕРОЯТНО! Италия отново не успя да вкара. Киеза навърза за пореден път защитата на Англия, стреля от границата на наказателното поле, но Пикфорд спаси Англия

• 60’

Англия се върна в глуха защита и трудно минава центъра на терена

• 57’

Шанс за Скуадрата. Инсиние се измъква отляво и стреля от малък ъгъл, но Пикфорд спасява

• 55’

Нова смяна за Италия, На мястото на Имобиле в игра Берарди

• 54’

Смяна в състава на Италия. На мястото на Барела в игра Кристанте

• 51’

Пореден пропуск за Италия. Инсиние отново не успя да вкара от пряк свободен удар

• 48’

Това вече не е интересно. Поредно падане на Стърлинг за дузпа. И този път правилно не бе свирена такава

• 47’

Жълт картон за Николо Барела, за фаул срещу Хари Кейн

• 46’

Начало на второто полувреме

• 45’

Край на първото полувреме

• 45’

Удар на Верати от границата на наказателното поле, но Пикфорд спасява

• 44’

Четири минути добавено време

• 44’

Нелепа симулация на Стърлинг за дузпа. Този път съдиите не му се вързаха

• 43’

Италия изцяло се пренесе в половината на Англия, но до този момент не може да стигне до чисто голово положение

• 36’

Ответна атака за Англия. Люк Шоу пробива по лявото крило и центрира на дузпата, но там Киелини чисти топката

• 35’

Уникалеееен Киеза. Италианецът разнебити от финтове англичаните, последва тупалка с левия крак, но топката профучава покрай лявата греда на Англия

• 28’

Далечен удар на Инсиние, но топката излиза в аут

• 25’

Скуадрата се пуска в атака. Инсиние навърза защитата на Англия отляво, последва пас към Имобиле, но Стоунс подлага крак и избива топката

• 21’

Лошо за Италия. Жоржиньо се свлече на терена и се хвана за крака, най-вероятно ще последва принудителна смяна

• 20’

Италия успя с агресия да изнесе играта в по предни позиции. Действията се развиват в средата на терена, без каквито и да било голови положения.

• 15’

Англичаните започват страховито срещата и изцяло доминират от началото на мача. Италианците от своя страна са твърде прибрани пред наказателното си поле

• 11’

Над "Уембли" се излива пороен дъжд, което към този момент не задруднява футболистите на двата отбора

• 8’

Лоренцо Инсиние стреля от пряк свободен удар, но топката минава над вратата на Англия

• 2’

ГОООООООООООООООООООООЛ! Италия - Англия 0:1, голмайстор Люк Шоу. Уникална атака за Англия. Хари Кейн напредна с топката и продължи към Трипиър, той намери Люк Шоу, който от воле опъна мрежата на Италия

• 1’

Начало на мача

• 0’

Здравейте, уважаеми читатели на Gol.bg. След броени минути започва финалната среща на Евро 2020 между отборите на Италия и Англия. Двубоят ще се играе на "Уембли" пред около 60 000 зрители. Да си пожелаем качествен футбол и много голове.