Шведската звезда Златан Ибрахимович показа темперамента си и отвъд океана.

Нападателят на ЛА Галакси получи директен червен картон по време на победата на неговия отбор с 1:0 над Монреал Импакт в мач от 12-ия кръг на МЛС.

В края на първото полувреме Ибра беше настъпен неволно от съперника Майкъл Петрасо. Шведът отвърна с шамар в тила и халфът веднага падна на тревата.

Усещайки накъде отиват нещата, ветеранът също се строполи, но главният съдия разгледа ситуацията на видеоповторение и показа червен картон на Ибрахимович. Петрасо пък беше санкциониран в жълто.

ЛА Галакси все пак стигна до успеха с гол на Ола Камара четвърт час преди последния съдийски сигнал. Така отборът на Ибра прекъсна серията си от четири поредни загуби, но се намира на незавидното 7-мо място в Западната Конференция.

В 8 мача за ЛА Галакси шведът има 3 гола.