Челси победи Динамо Киев с 3:0 в първа среща от 1/8-финалите на Лига Европа, играна на стадион "Стамфорд Бридж" в Лондон.

Футболистите на мениджъра Маурицио Сари стигнаха безпроблемно до успеха, след като Педро откри резултата още в 17-ата минута, което даде нужното спокойствие на "сините" от Лондон. През втората част Уилиан (65') се разписа от пряк свободен удар, а в края на мача Калъм Хъдсън-Одой оформи класическия резултат.

Така Чалси със сигурност ще замине за Киев със завидно спокойствие. Реваншът на стадион "Олимпийски" е на 14 март от 19:55 часа българско време.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/vYptkcnRZL0" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Още след първия съдийски сигнал домакините окупираха половината на украинците и резултатът не закъсня. В 18-ата минута отличен пробив на Педро отляво завърши с двойно подаване с Оливие Жиру. Бързоногият испанец остана очи в очи с вратаря Денис Бойко и хладнокръвно го преодоля - 1:0.

Три минути по-късно крилото на Челси можеше да удвои преднината на тима си. Педро получи топката на удобна позиция и отправи изстрел. Топката обаче мина покрай лявата греда.

В следващите минути контролираше случващото се на терена, като в 35-ата минута отново вездесъщият в този мач испанец бе близо до гола след удар от опасна близост до вратата. Бойко обаче показа рефлекс и спаси. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част ситуацията не се промени, като Педро продължи да е главно действащо лице на терена и не спираше да притеснява защитата на украинците.

Все пак в следващите минути футболистите на Динамо леко се пробудиха и направиха няколко опита за нещо повече в мача. Това стана възможно и благодарение на лондончаните, които видимо намалиха темпото на игра.

В крайна сметка Челси удвои преднината си в 65-ата минута. Уилиан блесна с великолепно изпълнение на пряк свободен удар. Топката попадна точно в сглобката на вратата и не остави никакви шансове на Бойко.

В 84-ата минута Рубен Лофтъс-Чийк бе изведен на чудесна позиция и стреля от движение към вратата. Топката обаче мина високо над напречната греда.

В 90-ата минута резултатът стана класически. Отлична бърза атака завърши с подаване към Калъм Хъдсън-Одой, който в близост до вратата опъна мрежата на Бойко - 3:0.

Челси - Динамо Киев 3:0

Голмайстори: Педро (18'), Уилиан (65'), Калъм Хъдсън-Одой (90')

Челси: Арисабалага, Запакоста, Луис, Кристенсен, Алонсо, Жоржиньо (Канте 62'), Ковачич, Баркли (Лофтъс-Чийк 62'), Уилиан (Хъдсън-Одой 78'), Педро, Жиру
Мениджър: Маурицио Сари

Динамо Киев: Бойко, Кенджора, Бурда, Шабанов, Миколенко, Съдорчук, Шепелев, Шапаренко, Циганков, Буялски (Перейра 71'), Русин (Гармаш 66')
Треньор: Александър Хацкевич