Ботев Пловдив постигна първата си победа в Първа професионална футболна лига този сезон, след като надигра с 2:0 като гост на Националния стадион „Васил Левски“ домакините от Септември. „Канарчетата“ показаха далеч по-добра игра от тази при загубата с 0:1 от Левски преди седмица и след голове на Стивън Петков (29) и Тодор Неделев (64) стигнаха до трите точки. В следващия кръг Септември гостува на Черно море, докато Ботев приема Етър.

Първото полувреме бе за гостите от Пловдив, които контролираха добре играта и имаха няколко сериозни положения за гол. Първото от тях дойде в 25-та минута, когато Тодор Неделев си заложи топката на около 25 метра от вратата за изпълнение на свободен удар. Плеймейкърът стреля фалцово над стената, но топката мина на метър от вратата. Малко след това Ботев поведе.

Диаби опита да изнесе топката, но Стивън Петков успя да му отнеме. Васил Шопов пое кълбото и навлезе в наказателното поле на домакините, след което върна на Петков. Голмайсторът на „канарчетата“ нямаше как да сбърка на празната врата от точката на дузпата и направи 1:0. Малко след това Густаво Афонсо даде хубав пас и на Лъчезар Балтанов, чийто удар попадна право в ръцете на Валентин Ганев.

До края на първата част Септември опита натиск, но с изключение на няколко центрирани топки в наказателното поле на пловдивчани футболистите на Николай Митов не създадоха нищо по-интересно.

Второто полувреме започва добре за „канарчетата“, които само три минути след подновяването на играта можеха да вкарат втори гол. Тодор Неделев получи една топка в наказателното поле на домакините и стреля по диагонала с левия си крак, но отново над гредата. Малко след това целта не можа да порази и Балтанов.

Най-доброто положение за Септември пък пропусна Здравко Димитров в 52-та, чийто далечен удар затрудни Кайзер, но топката не мина зад вратаря на Ботев. Пет по-късно Шопов пропусна да реши всичко. Неделев проби по дясното крило и намери съотборника си сам на точката на дузпата. Шопов първоначално не успя да засече топката, но след последвалия рикошет отправи удар, който бе спасен от Ганев.

По-добрата игра на Ботев продължи и в 64-та минута Тодор Неделев вкара втори гол. Филип Филипов проби по дясното крило, Стивън Петков прескочи топката и тя попадна на крака на Неделев, който без проблеми реализира за 2:0. В 71-та минута Неделев изстреля много тежък удар от 25 метра, но Галев успя да избие. До края пловдивчани пропуснаха възможността да направят победата си още по-резултатна.

Септември – Ботев Пловдив 0:2

0:1 Стивън Петков 29‘

0:2 Тодор Неделев 64‘

Септември: Галев, Стоичков, Димитров, Бенга, Стоянов, Фабиано, Чандъров (69 – Байду), Гади (74 – Николов), Тилев (62 – Галчев), Диаби, Будинов.

Ботев Пловдив: Кайзер, Й. Минев, Ничев, Димитров, Терзиев, Балтанов, Васил Шопов (81 - Апостолов), Филипов, Афонсо (88 - Добрев), Неделев, Петков (73 – Диого)