Етър победи с 2:1 Ботев Враца като домакин в мач от 18-ия кръг на Първа лига, и зае седмото място във временното класиране. Отборът от Велико Търново е с актив от 27 точки, колкото има и шестият Черно море.

Етър изгради преднината си още през първото полувреме. В седмата минута Георги Сърмов изведе Даниел Младенов зад защитата на гостите и крилото се разписа за 1:0, а Венцислав Василев вкара втория гол с глава в 42-та минута. Великотърновците можеха да водят и с повече до почивката, но секунди преди последния съдийски сигнал Флорент Боджадж не успя да преодолее вратаря Красимир Костов очи в очи.

Валери Божинов пропусна да вкара със задна ножица през първото полувреме, но все пак вкара след почивката. Вторият нападател на врачаните Петър Атанасов изведе Божинов сам срещу Христо Иванов и бившият голмайстор на Ювентус беше точен за Ботев.

Врачаните опитаха да стигнат до равенството, но трябваше да го правят с десет души на терена, защото Венцислав Керчев беше изгонен с червен картон в 52-та минута. Ботев стигна до няколко добри положения, но не вкара, а Костадин Гаджалов дори уцели гредата на собствената си врата в 83-та минута.

В крайна сметка Ботев загуби и остана на три точки от Етър в класирането.

Етър - Ботев Враца 2:1

Голмайстори: 1:0 Даниел Младенов 7, 2:0 Венцислав Василев 42, 2:1 Валери Божинов 49

Етър: Христо Иванов, Венцислав Василев, Даниел Младенов, Димо Атанасов, Георги Сърмов (30-Чавдар Ивайлов), Иван Скерлев, Никола Колев, Пламен Гълъбов, Румен Руменов (82-Иван Петков), Флорент Боджадж и Велко Батрович (63-Иван Иванов).

Ботев: Красимир Костов, Андреас Васев (74-Иван Колев), Валери Божинов, Венцислав Керчев, Георги Вълчев (37-Валери Домовчийски), Даниел Генов (60-Костадин Гаджалов), Емил Стоев, Илия Миланов, Мариян Иванов, Петър Атанасов и Юлиан Ненов.