Дунав постигна първия си успех през новия сезон в Първа лига след 3:1 над гостуващия новак в елита Царско село.

Домакините откриха резултата в 25-ата минута, когато Стефан Христов беше изведен в дясно в пеналта и опита да центрира към точката на дузпата, а в опит да пресече Мартин Ковачев прати топката в собствената си врата.

Пет минути преди почивката Христов изведе в добра позиция пред наказателното поле Ивайло Лазаров, който се възползва от неразчетено излизане на вратаря Иван Чворович и прати за втори път топката в мрежата на столичани.

В 49-ата минута Лазаров асистира на Иван Селеменев, който направи резултата класически.

Пет минути преди края холандецът Родни Антуи вкара историческия първия гол за Царско село в българския футболен елит. Той засече от въздуха със странична ножица от десетина метра подаване на Ивайло Марков от ляво.

Дунав Русе - Царско село - 3:1

Голмайстори: 1:0 Мартин Кавдански 25-автогол, 2:0 Ивайло Лазаров 40, 3:0 Иван Селеменев 49, 3:1 Родни Антуи 85

Дунав: Макенджиев, Исаевски (59-Костадинов), Ковачев, Милчев, Инкоом, Димов, Лазаров, Селеменев (72-Семедо), Аясс (77-Щерев), Христов, Ахмедов

Царско село: Чворович, Даскалов, Хашев (55-Балджийски), Кавдански, Веселин Минев (46-Марков), Евертон, Антонио Георгиев, Антуи, Кацаров, Манев (61-Сергей Георгиев), Минчев