Етър спечели срещу Витоша Бистрица с 1:0 на "Ивайло" в последен мач от десетия кръг на футболната efbet Лига.
С втората си поредна домакинска победа великотърновци събраха 11 точки и се изкачиха на деветото място в подреждането.

Бистричани останаха без актив като гост вече в шести мач, а с общо 3 точки през сезона заемат последната позиция.
Домакините бяха без контузения си голмайстор Даниел Младенов, който страда от контузия.

След равностойно начало в 25-ата минута гостите неправилно получиха дузпа. Атанас Кабов проби от ляво и нахлу в наказателното поле, а Иван Стоянов направи чист шпагат и му отне топката от краката, но главният рефер Владимир Вълков сгреши в ситуацията и посочи бялата точка.

Емил Гъргоров стреля в средата на вратата, но Христо Иванов запази хладнокръвие и изби с крак. Три минути преди почивката домакините стигнаха до попадение.

След центриране от корнер от дясно и разбъркване в наказателното поле защитниците и вратарят на бистричани не успяха да изчистят и Яни Пехливанов с удар от 11-12 метра прати топката в мрежата.

В ситуацията при гола стражът Християн Василев беше изритан от съотборника си Лъчезар Котев в ръката и получи контузия на ръката, заради което беше заменен принудително от Кристиан Кацарев.

Малко след почивката след пробив през центъра Иван Стоянов подаде към непокрития в дясно в наказателното поле Милчо Ангелов, но той стреля доста неточно.

В средата на полувремето Ангелов отново получи шанс, когато засече с глава центриране от ъглов удар от ляво, но Кацарев изби с крак.

Четири минути преди края Гъргоров беше отстранен от игра с втори жълт и червен картон след отправени остри реплики срещу главния съдия.

Етър (Велико Търново) - Витоша (Бистрица) - 1:0

голмайстор: 1:0 Яни Пехливанов (42)

Етър: Христо Иванов, Здравко Запрянов, Яни Пехливанов, Иван Иванов, Крум Стоянов, Ерол Дост, Красимир Станоев (81-Артьом Антюнин), Иван Стоянов (64-Светослав Ковачев), Румен Руменов (46-Ивайло Димитров), Крис Гади, Милчо Ангелов

Витоша: Християн Василев 45-Кристиан Кацарев), Румен Гьонов, Евгени Зюмбулев, Венцислав Бонев, Тодор Гочев, Георги Амзин (55-Кристиян Кочилов), Лъчезар Котев (77-Григор Долапчиев), Четин Садула, Атанас Кабов, Емил Гъргоров, Илия Димитров