Ботев Пловдив се наложи над Царско село с 3:0 в среща от 18-ия кръг на футболната еfbet Лига.

Двубоят се игра на тежкия от дъжда терен на стадион "Славия" в София, а възпитаниците на Ферарио Спасов записаха четвърта поредна победа и се утвърдиха на деветото място с 22 точки, но вече са само на 4 точки точки от място в топ 6.

Царско село допусна четвърто поражение в последните си пет срещи и остана 12-и с 15 точки.

Символичните домакини започнаха по-добре, но Антон Карачанаков и Родни Антуи не успяха да отбележат от изгодни позиции в наказателното поле.

В 25-ата минута, обаче Ботев поведе. Лазар Марин проби в ляво в наказателното поле и от аутлинията върна към Антонио Вутов, който от 5-6 метра засече в мрежата за 1:0 за Ботев. Попадението остана доста дискусионно, тъй като при подаването на Марин имаше сериозни съмнения, че топката е напуснала с целия си обем игралното поле.

В 37-ата минута при контраатака Александър Тонев изведе Вутов в добра позиция малко след централния кръг в половината на домакините, нападателят надбяга централните защитници на съперника, нахлу в наказателното поле и преодоля Джони Пласид с удар под гредата направи 2:0.

В средата на втората част Ботев стигна и до трето попадение. Мартин Кавдански извърши нарушение срещу Вутов в наказателното поле и Тодор Неделев вкара отсъдената дузпа.

До края софиянци бяха по-активни, но Янко Георгиев направи добри спасявания след удари на резервата Андерсон Кордейро и на Дилан Бахамбула от дистанция.

Царско село - Ботев Пловдив - 0:3

0:1 Антонио Вутов 25
0:2 Антонио Вутов 37
0:3 Тодор Неделев 66-дузпа

Царско село - Пласид, Йордан Минев, Кавдански, Даскалов, Веселин Минев, Юсеин (78-Манев), Уесли Ната, Бахамбула, Карачанаков (60-Андерсон Кордейро), Антуи, Венцислав Христов (46-Георги Минчев)

Ботев Пловдив - Янко Георгиев, Филипов, Красимир Димитров, Пиргов, Лазар Марин, Терзиев, Перван (71-Слави Шопов), Балтанов, Неделев (69-Джонатан Перейра), Александър Тонев (83-Димитър Тонев), Вутов