Ботев (Пловдив) се наложи с 3:0 над казахстанския Кизил-Жар в контролна среща. Двубоят се игра в Белек и бе последен за „канарчетата“ по време на лагера в Турция. „Жълто-черните“ изиграха най-силния си мач от началото на подготовката и заслужено се поздравиха с успеха. С две попадения се отчете Антонио Вутов, а един гол добави Александър Тонев.

В 5-ата минута Антонио Вутов отправи далечен удар, минал покрай вратата на казахстанците. В 12-ата минута Никола Илиев получи по десния фланг, финтира защитник и центрира, а Станислав Шопов засече с глава, но стражът улови.

Секунди по-късно удар на Шопов се отклони от защитник на „червените“. Последваха минути без положения пред двете врати, а до края на първата част пловдивчани отправиха два удара чрез Александър Тонев и Лъчезар Балтанов.

След почивката ботевистите заиграха далеч по-добре от своя съперник и това даде нужния резултат в 56-ата минута. Никола Илиев пусна техничен пас към Александър Тонев, а „седмицата“ с топовен шут от границата на наказателното поле простреля вратаря за 1:0.

След по-малко от минута „канарчетата“ ликуваха за втори път. „Жълто-черните“ осъществиха отлична комбинация, при която Андерсон намери Никола Илиев в наказателото поле, младокът отправи удар, който бе избит от вратаря, но Антонио Вутов с шпагат прати топката в мрежата за 2:0.

В 66-ата минута Вутов се отчете с неточен удар от далечна дистанция. 3 минути по-късно нападателят се възползва от лошо върната топка в половината на Кизил-Жар, напредна и останал сам срещу вратаря го преодоля за 3:0.

В 73-ата минута Атанас Стоименов центрира от корнер и Димитър Пиргов се извиси над всички, но ударът му с глава мина покрай целта. В 77-ата минута Димитър Тонев осъществи индивидуален рейд и шутира от средна дистанция, но стражът на казахстанския тим спаси. Във вторник отборът на Ботев пътува за България, а още в сряда „канарчетата“ ще подновят тренировки на „Футболен комплекс Ботев 1912“.

Стартовият състав на Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Станислав Работов, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Джонатан Перейра, Лъчезар Балтанов, Станислав Шопов, Никола Илиев, Антонио Вутов, Александър Тонев

Резерви: Георги Аргилашки, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Атанас Стоименов, Димитър Тонев, Стефан Попов, Петър Итов, Андерсон, Радослав Терзиев

Участие в контролата не взеха контузените Тодор Неделев, Бисер Бонев и Димитър Балинов.