Ботев Враца постигна четвъртата си победа от началото на сезона, след като се наложи с 3:1 у дома над Арда. Новото попълнение Аласан Н’Диайе даде аванс на тима си с дебютния си гол в 3-та минута, но в 19-та Арда изравни чрез Светослав Ковачев. До края на първото полувреме Петко Ганев (26) даде нов аванс за врачани, а през втората част Илия Миланов (63) гарантира трите точки за тима си.

С тази победа Ботев Враца вече има актив от 17 точки и е на предпоследното 13-то място в класирането. Същият актив има и Дунав, докато Етър и Царско село са с по 19 точки. И трите отбора имат мач повече. Арда е на 9-то място с 28 точки.

Двубоят започна по мечтан начин за Ботев, след като още в третата минута Аласан Н’Диайе реализира. След центриране в наказателното поле на гостите Илия Миланов свали топката с глава, а мощният физически Н’Диайе я засече отблизо в мрежата.

Гостите реагираха бързо и в 19-та минута Светослав Ковачев изравни. Бързакът бе изпуснат зад защитата на домакините и хладнокръвно мушна топката покрай Митов за 1:1. Това бе първи гол на Ковачев за Арда.

Последва равностойна игра, а врачани успяха да вкарат втори гол след ново статично положение. Том центрира от свободен удар, Н’Диайе отклони топката, а Петко Ганев отблизо вкара за 2:1. Повторенията показаха, че защитникът бе в положение на засада, но голът бе зачетен. До края на първото полувреме Арда натисна, но Митов спаси опасен удар на Спас Делев.

Второто полувреме започна равностойно, а треньорът на гостите Стамен Белчев засили атаката си с включването на Илиша Сам и Лукас Мартинс. Тимът от Кърджали имаше няколко изгодни ситуации да изравни резултата, но вместо това в 65-та минута Ботев врата трети гол след статично положение. Том отново достави перфектно центриране от ъглов удар, а Илия Миланов бе изпуснат и насочи топката в горния десен ъгъл - 3:1.

В 84-та минута след ново центриране в наказателното поле на Арда Петко Ганев можеше да вкара втория си гол в мача. Защитникът обаче прати с глава топката в гредата.

Ботев Враца - Арда 3:1

1:0 Аласан Н’Диайе 3’

1:1 Светослав Ковачев 19’

2:1 Петко Ганев 26’

3:1 Илия Миланов 63’

Ботев Враца: Митов, Керчев, Миланов, Ганев, Лясков, Зехиров (83 - Васев), Н’Диайе, Узунов (63 - Михайлов), Генов, Атанасов, Том (72 - Домовчийски)

Арда: Караджов, Гаич, Хасани, Атанасов, Леони, Мартинов (59 - Сам), Сидоел (Ховсепян), Георгиев (59 - Мартинс), Руменов, Ковачев, Делев