На днешната дата 7 юни се навършват 18 години от знаменитата победа на футболните ни "лъвове" над Германия с 3:2 в европейска квалификация.

На 7 юни 1995 година германците повеждат с 2:0 пред 70 000 зрители на стадион "Васил Левски" - чрез Клинсман и Щрунц, но Стоичков намалява от дузпа малко преди почивката.

Ицо успява да изравни в средата на второто полувреме от нова дузпа, а в 69-та минута Емил Костадинов отново бележи изключително ценен гол за крайното 3:2, което ни гарантира участие на еврофиналите в Англия.

Това е втора поредна победа на България над Германия по това време, след като година по-рано "лъвовете" удариха немците с 2:1 на четвъртифнала на световното в САЩ.

България - Германия 3:2

0:1 Юрген Клинсман (18)
0:2 Щрунц (44)
1:2 Христо Стоичков (45-дузпа)
2:2 Христо Стоичков (66-дузпа)
3:2 Емил Костадинов (69)

България: Борислав Михайлов, Емил Кременлиев, Трифон Иванов, Петър Хубчев, Цанко Цветанов, Ивайло Йорданов (63 - Емил Костадинов), Златко Янков, Йордан Лечков (80 - Наско Сираков), Красимир Балъков, Любослав Пенев, Христо Стоичков
Селекционер: Димитър Пенев

Германия: Кьопке, Замер, Ройтер, Бабел, Хелмер, Баслер (80 - Мьолер), Щрунц (90 - Кирстен), Айлц, Хеслер, Клинсман, Херлих