Уест Хям и Кристъл Палас спечелиха важни победи в битката за оцеляване във Висшага лига при драматични обстоятелства.

Чуковете обърнаха Уест Бромич с 2:1 благодарение на Анди Каръл, който се разписа на два пъти, след като Джеймс Маклейн реализира за Албиън през първото полувреме.

Той първо изравни в 59-ата минута след центриране на Аарън Кресуел, като това бе първото му попадение от 1 април миналата година. В 94-ата обаче хвърли феновете в екстаз, след като от малък ъгъл вкара победния гол. Така Уест Хям подобри актива си до 21 точки като е на 16-о място, докато Уест Бромич остана предпоследен с 16.

Също с 2:1 Кристъл Палас спечели гостуването си на Саутхемптън и вече има 22 точки, изкачвайки се до 14-а позиция, докато Светците също са сериозно намесени в битката за спасение, като остават с 20 и са едва 17-и.

Шейн Лонг вкара за домакините в 17-ата минута, но Джеймс Маккартър изравни в 69-ата след отклонена топка от Кристиан Бентеке. В 80-ата Лука Миливойевич, който пропусна дузпата срещу Ман Сити, отбеляза с хубав удар от границата на наказателното поле, за да донесе успеха на Орлите.