Тио Уолкот се превърна в герой за Евертън, като вкара първите си два гола за клуба, за да донесе победата над Лестър с 2:1, с която Карамелите прекъснаха серията си от 7 поредни мача без успех.

Във втория си мач за мърсисайдци бившият играч на Арсенал откри след пас на Гилфи Сигурдсон в 25-ата минута, а в 39-ата вкара след удар от въздуха при отклонена топка от Майкъл Кийн.

Джейми Варди върна един гол от дузпа в 71-ата минута, за да увеличи сметката си на 12 гола през сезона, а до края Келечи Ихеаначо удари два пъти гредата, но Лисиците нямаха късмет да изравнят.

Освен Уолкот, другата голяма новина за Карамелите обаче бе появата на Шеймъс Коулман, който след 10-месечно отсъствие, отново облече екипа и стартира, а с успеха Евертън е 9-и с 31 точки, докато Лестър е 8-и с 3 повече.

За гостите пък извън групата остана Риад Марез, който бе искан от Ман Сити, но до трансфер все пак не се стигна.