Тотнъм спечели гостуването си на Борнемут с 4:1, но лондончани дадоха свидна жертва. Голямата звезда на тима Хари Кейн получи контузия през първото полувреме и бе сменен принудително. В негово отсъствие “шпорите” стигнаха до пълен обрат, след като Джуниър Станислав бе дал аванс на домакините още в 7-та минута. Деле Али (35), Хьон-Мин Сон (62, 87) и Серж Орие (90) обаче донесоха трите точки на Тотнъм.

С този успех лондончани се изкачиха до 3-то място в класирането с актив от 61 точки, на 4 зад втория Манчестър Юнайтед. Четвъртата позиция е за Ливърпул с 60. Борнемут е на 12-то място с 33.

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за домакините, които имаха ранен шанс още в 4-та минута. Джуниър Станислас бе изведен сам срещу Юго Лорис, финтира го, но уцели гредата на опразнената врата.

Въпреки това нападателят се реваншира по най-добрия начин в 7-та минута. След центриране от лявото крило топката стигна до отсрещната страна, където Станислас успя да я намери много добре и я насочи в далечния ъгъл - 1:0.

В 29-та минута Хари Кейн успя да чукне топката зад вратаря на домакините и да изравни резултата. Нападателят на Тотнъм обаче бе в засада и попадението му бе отменено. По-лошата новина обаче бе, че при ситуацията Кейн получи контузия и бе заменен принудително.

Все пак “шпорите” стигнаха до изравнителното попадение още преди почивката. В 35-та минута момчетата на Маурисио Почетино изградиха много хубава постепенна атака, Серж Орие центрира от дясното крило и Деле Али бе на точното място в точното време - 1:1.

В началото на второто полувреме домакините имаха два прекрасни шанса. Първо в 47-та минута Саймън Франсис не успя да преодолее Лорис, а малко след това Нейтън Аке стреля с глава над гредата.

Тотнъм отговори с коварен удар на Кристиан Ериксен в 57-та минута, спасен от Асмир Бегович, но малко след това лондончани направиха пълен обрат. Али проби по лявото крило и намери на далечната греда Хьон-Мин Сон. Кореецът успя да засече топката от воле, тя тупна в тревата и излъга Бегович и Аке - 2:1.

До края Тотнъм контролираше събитията, въпреки че в 84-та минута изравнителен гол на Калъм Уилсън бе отменен заради фаул в атака. В 87-та минута “шпорите” хванаха Борнемут на контраатака, след като цели двама играчи на лондончани останаха сами срещу Бегович. Сон обаче завърши сам за крайното 3:1. В първата минута на добавеното време Тотнъм вкара и четвърти гол. Бегович не се намеси добре след центриране отляво, а Серж Орие вкара с глава на опразнената врата.

Борнемут - Тотнъм 1:4

1:0 Джуниър Станислас 7'

1:1 Деле Али 35’

1:2 Хьон-Мин Сон 62'

1:3 Хьон-Мин Сон 87’

1:4 Серж Орие 90+1'

Борнемут: Бегович, Франсис, С. Кук, Аке, Даниелс (67 - Айб), Станислас (76 - Дефоу), Гослинг, Л. Кук, Смит, Мусе (67 - Кинг), Уилсън

Тотнъм: Лорис, Роуз (81 - Трипиър), Фертонген, Санчес, Орие, Дембеле, Уаняма, Сон, Али (86 - Сисоко), Ериксен, Кейн (34 - Ламела)