Фулъм се класира за финалния плейоф за влизане във Висшата лига, след като победи Дарби Каунти с 2:0 в реванша от полуфиналите и така навакса изоставането си от 0:1 след първата среща.

В големия сблъсък за завръщане сред най-добрите на Острова, лондончани чакат победителя от мача Астън Вила - Мидълзбро, който е тази вечер, а бирмингамци спечелиха като гости с 1:0 и са фаворити.

Младата звезда на Фулъм Райън Сесеньон се превърна в герой за своя тим, след като откри резултата малко след почивката. Преди нея Скот Карсън спря домакините с две отлични спасявания.

В 47-ата минута обаче, 17-годишният тинейджър бе намерен в наказателното поле и прати топката във вратата, за да изравни общия резултат от двата мача. В средата на второто полувреме Сесеньон центрира отлично от корнер и Денис Одой отклони по впечатляващ начин топката с глава към далечния ъгъл, за да гарантира достигането до финала.