Ветеранът Джърмейн Дефо наниза хеттрик, за да зарадва Стивън Джерард и феновете на шотландския Рейнджърс, който отнесе с 6:1 Хибърниън.

След като вкараха 4 попадения в Лига Европа срещу Мидтиланд, Рейнджърите демострираха отлична форма отново и вече имат 6 точки, колкото и големия съперник Селтик.

Дефо получи шанс да започне на мястото на Алфредо Морелос и показа, че не е забравил да бележи, като още до 15-ата минута реализира на два пъти, а в 74-ата добави и още един гол.

Влезлият на негово място Морелос набързо отбеляза още два пъти, а в края се разписа и Шей Оджо. За гостите вкара Хоргън в 40-ата минута, но в 55-ата те останаха с човек по-малко заради червен картон на Шон Макки и нямаха шансове.