Лестър постигна разгромна победа с 5:0 над Нюкасъл в среща от седмия кръг на английското първенство.

Два гола за успеха на "лисиците" реализира нападателят Джейми Варди, а по един добавиха Рикардо Перейра и Уилфред Ндиди.

Последното попадение бе автогол на Пол Дъмет, а "свраките" играха и с човек по-малко след червения картон на Айзък Хейдън в 43-тата минута.

Перейра откри резултата в мача в 16-ата минута след страхотен самостоятелен пробив от центъра на терена.

Две минути преди паузата гостите останаха с човек по-малко, а през второто полувреме паднаха жертва на гладните за успехи играчи на Брендън Роджърс.

В 54-тата минута Варди покачи на 2:0, а само 3 минути след това Дъмет си вкара автогол за 3:0.

До края на двубоя отново Варди и Ндиди оформиха разгромния успех, който изкачи Лестър на трето място в класирането с 14 точки, на 5 зад лидера Ливърпул и на две зад шампиона Манчестър Сити.

На другия полюс е настроението в Нюкасъл, тъй като "свраките" са 19-и с едва 5 точки.