Нюкасъл спря серията на новака Шефилд Юнайтед от 7 поредни мача без загуба, след като го надви с 2:0 на неговия „Брамъл Лейн“.

Остриетата не бяха губили повече от 2 месеца, но сега отстъпиха срещу максимално ефективните Свраки.

Домакините от Шефилд Юнайтед имаха инициативата през повечето време, но Алан Сен Максимен откри в 15-ата минута след отличен удар с глава.

Усилията на Остриетата така и не дадоха резултат, преди в 70-ата минута да се стигне до втория гол. Джонджо Шелви остана сам срещу вратаря при ситуация, при която имаше съмнения за засада.

Играчите на Шефилд Юнайтед спряха да играят, а и вратарят Дийн Хендерсън не направи кой знае какви усилия, за да отрази удара на халфа, който вкара. Лайнсменът сигнализира на засада, ситуацията бе преразгледана с ВАР и се оказа, че такава няма и голът бе зачетен.

Така двата тима се изравниха по точки в класирането с по 19, като се намират в средата на таблицата, но са само на 5 от опасната зона.