Хавиер Ернандес-Чичарито се разписа два пъти за Байер Леверкузен, който отнесе с 3:0 последния в класирането на Бундеслигата Хановер в мач от 19-ия кръг.

Щефан Кислинг откри резултата за аспирините минута преди края на първото полувреме благодарение на подаване на Хакан Чалханоглу, а след него на два пъти се разписа Чичарито.

В 62-ата мексиканецът вкара от дузпа, а три минути преди края оформи крайното 3:0 след пас на словенския защитник Кевин Кампъл. Ернандес вече има 12 попадения от началото на сезона в Бундеслигата, а Леверкузен е 4-и с 31 точки.

Херта Берлин трябваше да се задоволи с 3:3 при гостуването на закъсалия в класирането Вердер, след като водеше с 3:1 двайсетина минути преди края. Клаудио Писаро донесе точка на своите с два гола в рамките на три минути, вкарвайки от дузпа и с глава.

Въпреки пропуснатата победа берлинчани са 3-и с 34 точки и заемат последната директна квота за Шампионската лига.