РБ Лайпциг победи Шалке с 3:1 в двубой от 18-ия кръг на Бундеслигата. По този начин футболистите на Ралф Хазенхютъл отново се изкачиха на второ място във временното класиране с актив от 31 точки. Шалке пропадна на трета позиция с 30 пункта.

Домакините първи получиха възжност да открият резултата чрез Огюстен в 37-ата минута, който сам си спечели дузпа. Младият французин застана зад топката, но ударът му бе отразен от Фарман.

Четири минути по-късно чаканият в Ливърпул Наби Кейта откри резултата след удар извън наказателното поле. Десет минути след подновяването на играта Налдо върна Шалке в мача. Централният защитник засече с глава центриране от пряк свободен удар на Калиджури.

Звездата на  Тимо Вернер се разписа в 69-ата минута за 2:1 след отлична асистенция на Лаймер. Две минути по-късно германския национал подаде към Брума, който с мощен удар оформи крайното 3:1.